TicketLIVE - Naživo je to nejlepší

CHINASKI - charitativní koncert Brno  V prodeji


Datum: 18.12.2017 20:00

Místo: Sono Centrum

Žánry: Pop rock (Hudba)

Účinkující: Chinaski

Kontakty  www.chinaski.cz  Facebook


Popis:

CHINASKI CHTĚJÍ BRNĚNSKÝM KONCERTEM VYDĚLAT MILION PRO ZDEJŠÍ DĚTSKOU ONKOLOGII

 

Užít si koncert kapely Chinaski v jednom z nejlepších sálů v zemi a přitom udělat dobrý skutek. Přispět na kliniku dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno. Takovou možnost budou mít lidé, kteří si koupí vstupenku na koncert jedné z nejpopulárnějších českých kapel, který se odehraje před Vánocemi 18. prosince v brněnském Sono CentruVýjimečností této charitativní akce bude i to, že Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek půjde každý halíř ze vstupného. Nároku na honorář se totiž kromě Chinaski zřekli úplně všichni, tedy i zvukaři, technika, vedení Sono Centra či ticketingová společnost, která na koncert prodává lístky. Ty budou k dostání pouze on-line v síti TicketLIVE a v brněnském Sonu Centru, aby odpadly jakékoliv poplatky a provize prodejcům.

Nápad vznikl už minulý rok, kdy Chinaski zahráli dětským pacientům onkologie a chtěli najít způsob, jak ještě více pomoci. „Máme s kapelou za sebou úspěšné vyprodané turné v arénách, které bylo největší v naší historii. Řekli jsme si, že právě teď je správná chvíle pomoci těm, kteří to potřebují. Naším cílem je vybrat co nejvíce peněz a všichni do toho jdeme zadarmo. Vzhledem k tomu, že vstupné přijde na 999 korun a kapacita je 1100 lidí, počítáme, že vybereme minimálně milion korun. A to je slušná částka,“ říká za kapelu zpěvák Michal Malátný.

Sám se na místě pokusí obnos ještě zvýšit dražbou své kytary. Další peníze chce věnovat i společnost Metaxa, která zase hodlá dražit svůj legendární produkt Metaxa AEN, vytvořený u příležitosti 120. výročí založení její palírny. „Metaxa AEN byla vyrobena pouze jednou. Na celém světe existuje pouze 1888 unikátních křišťálových lahví se zlatým uzávěrem. A jiná se už se nikdy nevyrobí,“ říká Tomáš Kroupa ze společnosti Metaxa.

Klinika dětské onkologie v Brně, kam peníze poputují, se stará o 45% všech onkologicky nemocných dětí v České republice. „Vzhledem k velmi omezené pozornosti a podpoře státu není pokrok v léčbě dětských nádorů reálný bez finanční pomoci dárců, kterým osud onkologicky nemocných dětí není lhostejný. Bez nich nemůžeme naše projekty a vize dále realizovat,“ říká prof. MUDr. Jaroslav Štěrba, Ph.D., přednosta Kliniky dětské onkologie FN Brno a LF MU Brno, který si na koncertě s kapelou zahostuje.

Vybrané finance pomohou ve výzkumu méně toxického způsoby léčby. „Klasická léčba používaná u dospělých - chemoterapie a radioterapie - má zejména v dětském věku svoje nežádoucí účinky. Hlavním problémem jsou dnes pozdní následky zhoubného nádoru a jeho léčby v dětství. Dítě se nám ve velké většině případů podaří vyléčit, ale díky toxicitě dnešní onkologické léčby musí pacienti v dospělosti čelit dalším problémům, včetně třeba dalšího zhoubného nádoru,“ vysvětluje.

Česká dětská onkologie patří dnes ke špičkám v Evropě i ve světě. Každým rokem je v ČR diagnostikováno až 350 nových dětských nádorových onemocnění, téměř polovina z nich na Dětské onkologii Fakultní nemocnice v Brně. „V polovině 80-tých let jsme měli 15-20 % přežití onkologicky nemocných dětí, dnes jsme na více než 80 procentech,“ uzavírá Štěrba.

Historie a současnost Krtka

Nadační fond dětské onkologie KRTEK podporuje od roku 1999 práci lékařů a zdravotníků Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno a je její neoddělitelnou součástí. Hlavní prioritou je zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, péče v průběhu trvání celé léčby a pomoc při vyrovnávání se s jejími následky. Mimojiné zajišťuje dovybavení pracovišť Kliniky dětské onkologie, přispívá na výzkum, vzdělávání lékařů a zdravotnického personálu. Průběžně, podle aktuálních potřeb, vytváří projekty zaměřené na cílenou pomoc jednotlivým hospitalizovaným dětem i dětem, které již aktivní léčbu ukončily a vyrovnávají se s jejími následky.

zdroj: (http://www.krtek-nf.cz)

 

Vstupenky je možné zakoupit pouze online!


Dostupné lístky

Dospělí