TicketLIVE - Naživo je to nejlepší

QUEENIE
Vratislavice Vyprodáno


Datum: 28. 03. 2019 20:30

Místo: Kulturní centrum Vratislavice

Účinkující: Queenie

Kontakty  www.queenie.cz  Facebook  FB událost


Popis:

Kapela Queenie pochází z Prahy, byla založena roku 2006 a za dobu své existence se z ní stala suverénně nejúspěšnější Queen tribute kapela v České republice a jedna z nejuznávanějších Queen tribute kapel na světě. Precizní ztvárnění písní legendy světového rocku živě v původních aranžích a tóninách, absolutní technická dokonalost podpořena vlastním zvukařem, fyzická podoba a perfekcionismus – to vše Queenie charakterizuje a je důvodem uznání odbornou kritikou i zisku řady ocenění. Uskutečnili na tisíc koncertů po několika kontinentech, mnohé z nich na kulturně významných místech. Objevují se v televizních pořadech a velmi si považují pozvání pana Petera Freestona na Mercuryho memorial do švýcarského Montreux nebo na oficiální narozeninovou oslavu královny Alžběty II. Svůj obor definují jako koncertní divadlo, jsou žádaným interpretem na kulturních akcích veřejného i soukromého charakteru a několikrát ročně odjíždí na koncertní turné do skandinávských a jiných evropských zemí. V dubnu 2018 měl v Divadle Radka Brzobohatého premiéru muzikál Freddie s Queenie v hlavní roli. QUEENIE – world Queen tribute band reprezentuje absolutní špičku svého žánru.

OPEN: 19:30, VYSTOUPENÍ: 20:30

Frontman a zakládající člen kapely, absolvent Musical studio TOWEN, Michael Kluch se etabloval na muzikálové scéně a je možno ho vídat v hlavních rolích nejenom v pražských divadlech. Mezi nejznámější z nich patří role hlavního představitele muzikálu TOUHA Mirjam a Daniela Landy. Dalším zásadním členem kapely je basista, respektive multiinstrumentalista, Martin Binhack, který spolu s kytaristou Rudy Neumannem, zakladatelem známé české kapely Dymytry, patří mezi nejlepší hráče svého oboru. Základní členské jádro Queenie tvoří již řadu let. Post bicích zastává absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka, pedagog a firemní hráč světového výrobce činelů #1 značky Zildjian Petr "Bali” Baláš, jenž je zároveň zakladatelem kapely LOLA. S tou mimo jiné vyhrál Mercedes Benz Live space show nebo Skutečnou ligu. Dalším členem kapely je ostřílený muzikant, klávesista Michal David, jenž během své kariéry doprovázel mnoho hvězd české hudební scény, např. Václava Neckáře, Kamila Střihavku, Matěje Rupperta ad. Z kapel, ve kterých působil, stojí za zmínku Prototyp Dalibora Jandy, SLS (Společnost Leška Semelky) a Mefisto (Josef Laufer, Viktor Sodoma), jehož je dosud členem. Celé obsazení podtrhuje zvukař kapely Martin Med, který prošel významnými pražskými kluby (Rock Cafe, Hard Rock Cafe, Chapeau Rouge, Matrix ad.) a svého času byl dvorním zvukařem v Divadle pod Palmovkou nebo pódiovým zvukařem kapely Olympic. Spolupracoval na koncertech světových kapel jako např. Faith No More, KISS, The Smashing Pumpkins, Uriah Heep, Alice Cooper a podílel se na realizaci ozvučení návštěvy papeže Jana Pavla II. v České republice.

Queenie odehráli přes tisíc koncertů a vystoupení napříč dvěma kontinenty, stali se úspěšnými účastníky několika talentových televizních show i dalších soutěží, přičemž často bývají součástí pořadů a reportáží třech největších českých televizních stanic (Česká televize, TV Nova, FTV Prima). Jako velké ocenění své práce kapela hodnotí účast na oficiální oslavě narozenin královny Alžběty II., kde se stala zlatým hřebem večera. Velmi si také považují pozvání samotného Petera Freestona – tajemníka Freddie Mercuryho – na jeden z největších světových srazů fanoušků Queen – Freddie Mercury Memorial Day ve švýcarském Montreux. Roku 2008, jakožto první český interpret, zde koncertovali na postu hlavní hvězdy. O 9 let později se kapela do Montreux vrátila a opět coby headliner vystoupila na festivalu "Freddie For A Day” pod záštitou charitativní organizace Mercury Phoenix Trust. K charitě má kapela kladný vztah, a proto několikrát do roka pořádá charitativní koncerty na podporu v boji proti HIV/AIDS. Ve své kariéře Queenie koncertovali takřka ve všech významných českých sálech (Lucerna, Žofín, Národní Divadlo, Obecní Dům, ale kupříkladu také Hala Rondo, Ostravar Arena nebo O2 arena). Své představení uskutečnili pro největší nadnárodní společnosti (ať už šlo o pojišťovny, banky nebo např. Microsoft či Coca Colu). Vyprodukovali večerní program kombinující prvky rockového koncertu a podání písní Queen v orchestrální podobě, na kterém spolupracovali s předními sopranistkami a hráči symfonické hudby. Vrcholný koncept svých koncertů nazývají pojmem "Queen RELIVED show" a v dubnu 2018 představili v Divadle Radka Brzobohatého v Praze nový muzikál s názvem Freddie, kde se scénáře a režie chopil úspěšný český režisér Karel Janák (filmy Snowborďáci, Rafťáci a další), a v němž Queenie v čele s Michaelem Kluchem obsadili hlavní roli.

Kapela se těší velkému zájmu fanoušků, o čemž svědčí vyprodané vlastní koncerty (SONO centrum v Brně, Velké Divadlo J. K. Tyla v Plzni, Divadlo Kalich v Praze a další). Podobných úspěchů dosahuje i v zahraničí, kde vyprodává významné sály např: Palau de la Música Catalana v Barceloně (slavná koncertní síň na seznamu světového dědictví UNESCO), klub Tyrol ve Stockholmu (mimo jiné umělce zde koncertoval Tom Jones) nebo slavná Aula uppsalské univerzity (kde po 46 letech byli po Led Zeppelin vůbec první rockovou kapelou, která zde vystoupila). Právě ve skandinávských zemích je kapela žádaným interpretem, kam několikrát do roka odjíždí na koncertní turné.