TicketLIVE - Naživo je to nejlepší

SOUNDTRACK PODĚBRADY
Karel Svoboda - Tři oříšky pro Popelku  V prodeji


Datum: 26.08.2017 16:00

Místo: Zámek Poděbrady - hlavní stage

Žánry: Vážná hudba (Hudba)

Účinkující: Prague Symphonic Ensemble PSE

Kontakty  www.soundtrackfestival.cz  FB událost


Popis:

Cena na místě bude o 200,- Kč dražší než v předprodeji.

Tři oříšky pro Popelku

Světová premiéra filmu s živou hudbou

Pojďte si s námi dát v srpnu v Poděbradech vánoční klasiku se symfoňákem!

Velkoformátové promítání slavné pohádky s koncertním provedením hudby Karla Svobody.

Slavný a všemi generacemi oblíbený film režiséra Václava Vorlíčka z roku 1973 uvedeme ve  světové premiéře s živou hudbou 26. 8. 2017 od 16:00.

Pohádku Boženy Němcové s nádhernou hudbou českého velikána nejen filmové hudby Karla Svobody si budete moci vychutnat v nové podobě za doprovodu symfonického orchestru. Toto provedení povznese nejoblíbenější pohádku, za kterou byla zvolena veřejností v roce 2000, na koncertně-vizuální zážitek.

Karel Svoboda byl český skladatel filmové, televizní, populární a muzikálové hudby. Napsal nepřeberné množství hitů, spolupracoval českými i zahraničními interprety jako např. s Karlem Gottem, Václavem Neckářem, Martou Kubišovou, Helenkou Vondráčkovou, Hanou Zagorovou, Evou Pilarovou, Waldemarem Matuškou, Jiřím Schelingrem, a mnoha dalšími. Byl dvorním skladatelem režiséra Václava Vorlíčka (Tři oříšky pro Popelku, Létající Čestmír, Jak se budí princezny, Což takhle dát si špenát a další). Složil hudbu i k mnoha dalším filmovým dílům, výběrem: Noc na Karlštejně, Zítra ráno vstanu a opařím se čajem, Smrt stopařek, Sůl nad zlato, legendární Návštěvníci nebo Cirkus Humberto.

Jako jeden z mála českých skladatelů byl úspěšný na obou stranách Železné opony. Popularitu v Západním Německu mu přinesla především znělka k německému seriálu Včelka Mája. Tento seriál byl natočen pro německou televizi ZDF. Její titulní píseň nazpíval Karel Gott, jehož píseň Kdepak ty ptáčku hnízdo máš? zní i v závěru pohádky Tři oříšky pro Popelku. V německé verzi, kterou koprodukovala konkurenční televize, kvůli tomu zní tato píseň jen v instrumentální verzi.

Václav Vorlíček  je slavný a uznávaný český režisér. Natočil 25 celovečerních filmů, z nichž mnohé patří do zlatého fondu české kinematografie a získaly desítky ocenění na filmových festivalech doma i v zahraničí. Jeho filmy se staly neodmyslitelnou součástí vánočních svátků nejen u nás, ale i v řadě dalších zemí, a patří k nejsledovanějším televizním pořadům. Vedle výše zmíněných děl určitě stojí za zmínku filmy: „Pane, vy jste vdova!“, Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách nebo Dívku na koštěti. Velmi se proslavil také svým seriálem Arabela s pokračováním Arabela se vrací.


Dostupné lístky      690 CZK        490 CZK        390 CZK