TicketLIVE - Naživo je to nejlepší

SOUNDTRACK PODĚBRADY
Nicola Piovani  V prodeji


Datum: 26.08.2017 21:00

Místo: Zámek Poděbrady - hlavní stage

Účinkující: Nicola PiovaniFilharmonie Hradec Králové

Kontakty  www.soundtrackfestival.cz  Událost FB


Popis:

Cena na místě bude o 200,- Kč dražší než v předprodeji.

Oscarem oceněný italský skladatel Nicola Piovani vystoupí poprvé v České republice s výběrem hudby ze svých nejúspěšnějších filmů. Budete mít jedinečnou příležitost poslechnout si živé provedení melodií nejen z filmu Život je krásný režiséra Roberta Benigniho, za který tuto prestižní cenu získal, ale uslyšíme také skladby z Dobré ráno, Babylone bratří Tavianů, Pinocchio opět Roberta Benigniho nebo Ginger a Fred Federica Felliniho.

Italský skladatel a klavírista Nicola Piovani, narozen roku 1946 vystudoval Sapienza University v Římě a Verdiho konzervatoř v Miláně. Celý život se věnuje především filmové a scénické hudbě. Je ceněn pro svou spolupráci s největšími legendami světové kinematografie, jako jsou bratři Tavianové Roberto Benigni Federico Fellini Danièle Thompson, Philippe Lioret nebo Éric-Emmanuel Schmitt. Za svou spolupráci s francouzskými režiséry byl dokonce francouzským ministrem kultury jmenován rytířem (Chevalier), a to na Filmovém festivalu v Cannes 2008.

Za hudbu k filmu Život je krásný, získal Oscara v roce 1998 a dále v roce 2000 byl s toutéž kompozicí nominován i na cenu Grammy.

V současnosti se kromě filmových koncertních projektů plně věnuje také hudbě scénické a orchestrální tvorbě.