TicketLIVE - Naživo je to nejlepší
Aneta Langerová

Aneta Langerová

Popis:

Aneta Langerová je česká zpěvačka a herečka. V červnu 2004 zvítězila v prvním ročníku soutěže Česko hledá SuperStar a díky tomu vydala v září téhož roku album Spousta andělů. Vystudovala obchodní akademii v Praze. V letech 2005 a 2006 zvítězila v kategorii zpěvaček v soutěži Český slavík. V roce 2013 se do ankety Český slavík vrátila, když se nečekaně umístila na 3. místě.

I když ve čtyřech letech dostala svoji první tenisovou raketu, přesto začalo být jasné, že má hudební talent. V šesti letech navštěvovala klavír v „Lidové škole umění“. V osmi letech se pak přihlásila na kytaru do sboru Jiřího Bardy v Říčanech. Zde kromě hry na kytaru, začala také zpívat jak se sborem, tak sólově.

Ve čtrnácti letech se stala součástí kapely SPB (Spolek přátel bigbítu) na Sázavě. Vyhrála soutěž DO-RE-MI, dostala se do finále Rozjezdů pro hvězdy a v červnu 2004 zvítězila v soutěži Česko hledá SuperStar, která ji výrazně pomohla dostat se na českou hudební scénu a vydala album Spousta andělů. Další album Spousta andělů: koncert je záznam koncertu z 9. září 2005. Záznam vyšel i na DVD pod názvem Spousta Andělů ...na cestě. Jejím druhým studiovým počinem se stala deska s názvem Dotyk (2007), která se sice pro svůj alternativní nádech nedobrala takovým číslům v prodejnosti jako debut, ale rovněž se stala nejprodávanější deskou v Česku. Jejím třetím počinem se stala deska Jsem, vydána v roce 2009. Podle jejích vlastních slov se jedná o jakýsi zlatý střed mezi popovým debutem a následujícím alternativním Dotykem. V roce 2010 se umístila na druhém místě v taneční soutěži Star Dance.

V současnosti má vlastní kapelu ve složení - housle: Anna Mlináriková, Veronika Vališová, kytara: Ludvík Kulich, baskytara: Jakub Vejnar, klávesy: Jakub Zitko, bicí: Adam Koller.