Vyhledat událost

Ben Cristovao

Ben Cristovao

Popis:

Ben Cristovao (* 8. června 1987, Plzeň) je zpěvák, textař, herec, bývalý tanečník a vrcholový sportovec (snowboard). Jeho matka pochází z Čech, otec z Angoly.

V roce 2009 byl finalistou talentové soutěže Česko Slovenská Superstar, kde skončil na 7. místě.

Zkušenosti získané účinkováním v této soutěži jej motivovaly k dalšímu zaměření na svou pěveckou kariéru. V roce 2010 vydal debutové album Definitely Different, nejúspěšnějšími singly alba jsou písně Give Me Some More a Put It On Me. Rok poté (2011) vychází druhé řadové album Benny Cristo. Deska obsahuje píseň s Monikou Bagárovou Chci a hit Na zdraví. Coby předskokan vystupoval například před americkou elektro-popovou skupinou Far East Movement či kubánsko-americkým rapperem Pitbullem.

V roce 2013 byl Ben Cristovao a jeho videoklip Bomby (režie Tomáš Kasal) nominován v kategorii videoklip roku v anketě Český slavík. V tomto roce vydal kromě singlu Bomby také píseň Tělo a Stop. Ben Cristovao se také (společně s dalšími hudebníky jako například David Koller, Dan Bárta, Michael Kocáb, Vojta Dyk) zapojil do projektu občanské aktivity Nikagda nězabuděm, která vyzývala k účasti ve volbách 2013 a varovala před návratem komunistů a inklinací k Rusku.

V roce 2014 vydal své třetí řadové album Made In Czechoslovakia. Všechna alba byla nahrána ve spolupráci s kanadskými producenty The Glowsticks. Ben Cristovao zpívá v češtině a angličtině, vystupuje s koncertní show aktivně v Čechách i na Slovensku. Nejznámějším songem se stala písnička Sweet Chilli, která na několik týdnů obsadila první příčku na několika rádiích. Ben Cristovao také už skoro rok posiluje a mění své tělo na gladiátora kvůli projektu Barbaři a natáčení krátkého patnáctiminutového filmu k písni Město. Jeho oficiální facebookové stránky patří k nejúspěšnějším v počtu fanoušků mezi českými interprety.

V roce 2015 se stal jednou z tváří Jsme v tom společně, kampaně iniciativy HateFree Culture.

V roce 2016 vznikla nová a velice oblíbená písnička ASIO a piseň Penny.