Vyhledat událost

Berenika Kohoutová

Berenika Kohoutová

Popis:

Berenika Kohoutová, dříve vdaná Čecháková (* 15. února 1991 Praha), je česká herečka, zpěvačka, dabérka, blogerka a spisovatelka.

V letech 2008 až 2010 zpívala ve skupině DiscoBalls, s tou zabodovala hlavně v roce 2009, kdy byla skupina nominovaná na ceny Anděl. V roce 2011 se zaměřila na svůj vlastní hudební projekt nazvaný Femme Plastique, na kterém se podílel mimo jiné i Emil Viklický. V roce 2013 pak vydala právě s Viklickým a dalšími hosty desku Berenika Meets Jazz.

Českým divákům se do paměti vryla hlavně díky epizodě Tatínkova holčička ze seriálu Soukromé pasti, kde si v roce 2008 zahrála hlavní roli znásilněné Veroniky po boku Miroslava Etzlera. Na filmové plátno se poprvé dostala v roce 2011 v komedii Muži v naději a o rok později znovu ve snímku Můj vysvlečenej deník.

Se svou kamarádkou a herečkou Marikou Šoposkou píše od roku 2014 blog Sedmilhářky vycházející na webové stránce www.sedmilharky.cz/ V roce 2016 jim zápisky z blogu vyšly i knižně v nakladatelství Grada pod stejnojmenným názvem.

V roce 2015 se stala jednou z tváří Jsme v tom společně, kampaně iniciativy HateFree Culture, za kterou stojí její matka.

Od roku 2017 hraje v lékařském seriálu Primy Modrý kód jednu z hlavních roli, a to MUDr. Zoju Višněvskou. Ve stejném roce ji také Česká televize obsadila do jedné z hlavních rolích v sitcomu Trapný padesátky.

V srpnu 2017 bylo odtajněno, že Berenika je mezi 8 soutěžícími ve 4. řadě úspěšné televizní soutěže Tvoje tvář má známý hlas. Soutěž běžela od září až do listopadu téhož roku. Za celý průběh soutěže Kohoutová vyhrála během 4 ze 12 večerů a nakonec se stala celkovou vítězkou této série.