Vyhledat událost

Ewa Farna

Ewa Farna

Popis:

Ewa Farna je zpěvačka polské národnosti se státním občanstvím České republiky. Působí v oblasti populární hudby, zpívá česky a polsky, v Česku i v Polsku. Pochází z české části Těšínska. Za svou kariéru získala řadu českých i polských ocenění.

Ewu Farnu objevil producent Lešek Wronka. Ve svých 13 letech na podzim roku 2006 nazpívala singl Měls mě vůbec rád na stejnojmennou desku, se kterou vyhrála ocenění Objev roku v anketě Český Slavík Mattoni 2006.

První koncert odehrála v Třinci 16. března 2007, ve stejném roce vydala svou druhou českou desku Ticho a také debutovou polskou desku Sam na sam. Stala se Objevem roku Hudebních cen Óčka a získala platinovou desku za obě česká alba. O rok později absolvovala turné Blíž ke hvězdám čítající 18 koncertů. Tehdy jí bylo 14 a stala se historicky vůbec nejmladší zpěvačkou, která podobné turné absolvovala. Koncertní záznam na DVD & CD se stal nejprodávanějším albem roku.

V roce 2010 vyhrála cenu Anděl v kategorii Zpěvačka roku za album Virtuální, o rok později tuto anketu moderovala společně s Tomášem Klusem. Ceny Anděl pak moderovala také v letech 2020 a 2021 sama.

Na sklonku roku 2021 se Ewě dostalo poprvé ocenění Zlatá slavice a vyšlo její poslední album Umami, které během několika týdnů dosáhlo na zlatou desku a sklidilo pozitivní kritiky hudebních novinářů i fanoušků jako nejlepší album v Ewině 15ti leté kariéře.