TicketLIVE - Naživo je to nejlepší
Gaia Mesiah

Gaia Mesiah

Popis:

Zakládajícími členkami se staly v roce 1998 bubenice Misha Cortéz a kytaristka Santa Morella, které se sešly v kapele Panika a pak spoluzaložily a hrály v kapele Rage Against The Machine revival. Od tohoto roku se také datují první skladby a texty pro Gaia Mesiah, která byla pod tímto jménem oficiálně založena 19. 11. 2000. Zpěvačka Marka Rybin a baskytarista Josh Stewart se přidali o rok později, a krátce na to se uskutečnilo první veřejné vystoupení v této sestavě v pražském klubu Futurum, 2001. Na koncertech je občas doplňuje Pedro Paredes - hráč na panovu flétnu a charangu (jihoamerický strunný nástroj).

Sedmipísňový samizdat s názvem Gaia Mesiah si vydali vlastním nákladem v roce 2003. Písně „Ocean", „Gaia Mesiah", „Apocalypse 5" a „Legulize Marijuana" se v menších obměnách objevily i na debutu Ocean, jenž vyšel o dva roky později na labelu Universal Music (produkoval ho George Eric). K velmi oblíbenému singlu „Maňana" byl natočen videoklip, jehož režisérem se stal Vladimír Michálek.

Album Alpha Female (2007) je výsledkem spolupráce kapely a Jaze Colemana, legendárního producenta, skladatele a frontmana skupiny Killing Joke.

V březnu 2008 nečekaně opustila kapelu zpěvačka Marka Rybin a stejně tak o pár měsíců později i australský baskytarista Josh Stewart. Skupina vyhlásila roční koncertní pauzu, kterou využila k práci na třetím studiovém albu (plánovaném na rok 2009) a přípravě nové podoby koncertní show.
Zatím poslední live album Thank You dr. Beat je zároveň rekapitulační nahrávkou první sestavy, záznam je z vyprodaného dvojkoncertu v Lucerna Music Baru v Praze z prosince 2007, kde kapela oslavila 6. narozeniny. Album obsahuje 11 živých písní, 4 remixy a jako bonus klip k písni Alpha Female.

22.3.2008 - Kapela oznamuje na svých stránkách znovuobnovení své činnosti a návrat na koncertní pódia. Mikrofonu se ujímá zpěvák Viktor Dyk. Novým členem kapely se stává také baskytarista Jirka Tille, kterého posluchači znají mj. i díky působení v kapele Kurtizány z 25. Avenue.

Roku 2011 kapela ukončila činnost.

V lednu 2016 se scházejí v restauraci Hlučná Samota v Praze bývalé členky Gaia Mesiah na přípravné schůzce k reunionu Gaia Mesiah. Na této schůzce se dohodnou, že 15. května oznámí návrat Gaia Mesiah na hudební scénu a tak se také stává.