Vyhledat událost

IMT Smile

IMT Smile

Popis:

IMT Smile je slovenská rocková skupina pocházející z Prešova, kterou v roce 1992 založili bratři Ivan Tásler a Miroslav Tásler. Název kapely je složen z iniciál Táslerovcov. Později se k nim přidal Mirov spolužák z konzervatoře, Peter Bič (kytara). Po několika koncertech a nahraných skladbách se skupina rozpadla. Své první demo nahráli Ivan s Mirem v roce 1993. Byly to nahrávky zhudebněných humorných textů Ľubomíra Feldeka. Na nahrávání s Táslerovcami spolupracoval bubeník Martin Migaš. Několik měsíců nato se Miro Tásler s Petrem Bičem znovu pokusili o nahrávky dvou Ivanem nazpívaných skladeb.

V roce 1994 organizoval Robo Grigorov soutěž s názvem RG tip, v níž skupina IMT Smile s písněmi "Pán v saku" a "Spím" zvítězila. V následujících měsících kapela hledala svůj styl, hrála skladby v různých hudebních žánrech přes rock, punk rock, ale i reggae, skupina měnila svůj název jednou byli Epitath, později Ruka, v létě roku 1995 hráli na open festivalu Marakaňa v Prešově dvakrát: jednou jako Ruka a podruhé jako IMT Smile. Na Rock FM Feste '95skupina IMT Smile vystoupila se skladbou "Poslali ma fundeluka" ve složení: Ivan a Miro Táslerovci, Martin Migaš, Peter Bič, Martin Tkáčik, Miro Borik, Marcela Kvašňáková, Jana Bednarčíková, Viera Kollárová.

V lednu 1996 dostala kapela od vydavatelstvíSkvrna Recordsnabídku na nahrání alba. V tomto období se skupinou začala zpívat další Prešovčanka, Katka Knechtová. V červnu kapela podepsala smlouvu a v studiu Relax nahrála skladby "Nepoznám" a "Balada". Při nahrávání s nimi spolupracoval Laco Lučenič. Píseň "Nepoznám" se stala hlavním singlem připravovaného alba, dobře bodovala v hitparádách a stala se ve svém období v slovenská rádiích jednou z nejhranějších. Za tento rok skupina IMT Smile převzala v únoru roku 1997 od Svazu autorů a interpretů cenu "Objav roka".

V únoru roku 1997 se skupina IMT Smile spolu se skupinami Proudy a Olympic zúčastnila společného celoslovenského turné. Dne 7. dubna kapela IMT Smile ve složení Ivan Tásler, Miro Tásler, Peter Bič, Martin Migaš a Katka Knechtová vydala své debutové album s názvem Klik-Klak , ke kterému kromě skladby "Nepoznám" vychází i další singl s názvem "Vrany".

V roce 1998 ze skupiny odchází Katka Knechtová a Martin Migaš a vzniká tak nová prešovská formace s názvem Peha. Bubeníkem skupiny se stal Martin Valihora (hrával s Richardem Müllerem, zda Janka Ledeckého) a IMT Smile vydává 26. října svůj další album s názvem Valec, který předchází úspěšný singl "Ľudia nie sú zlí". V lednu se do slovenského hitparád a rádií dostal jeden z nejznámějších hitů pocházející z tohoto alba s titulem "Veselá pesnička". V roce 1999 skupina IMT Smile absolvovala unplugged turné, sbírá hudební ocenění, vydává reedici alba Válec s názvem Valec Extra s následujícím koncertním turné Valec tour '99. V roce 2000 kapele IMT Smile vyšlo album Nech sa páči, skupina absolvovala další dva turné Nech sa páči a Gambrinus tour 2000, v následujícím roce spolupracuje na albu 01 s Richardem Müllerem a vydává se s ním na koncertní turné.