TicketLIVE - Naživo je to nejlepší
KABÁT revival

KABÁT revival

Popis:

Historie Kabát revival Plzeň je poměrně mladá, v červnu 2009 jsme oslavili teprve 3. narozeniny. Myšlenku, hrát písničky resp. pecky jedné z nejpopulárnějších skupin u nás "KABÁT" se zrodila ale už o pár roků dříve.
Tehdy je Marek Vondryska zpíval v jiných kapelách, ale ještě ne jako hlavní repertoár a tak na podzim roku 2005 dává dohromady muzikanty, aby tak uskutečnil. S kytaristou Pavlem Niemetzem, zvaným "Fašista", znají se už ze skupiny Vejce, tvoří základ. Jak už to bývá, sehnat ostatní byla otázkou známostí. Muzikanti se potkávají většinou na pódiích a nebyla to vyjímka ani v tomto případě. Z dob působení Marka v plzeňském Extra Bandu kontaktuje kytaristu Láďu Kadlece, který má kapelu Classic rock ve složení Viktor Beneš-bicí, Milan Vítek-basa a jelikož nejsou termínově vytíženi, nabízí jim spolupráci. Nastávají první zkoušky, první hodiny dřiny a jelikož to L. Kadlec po měsíci odpískává, tak se začíná znovu.

Marek provozuje "Hospodu v kultuře" v Myslívě a ta se nám na dlouhý čas stává nejen zkušebnou, ale i domovskou základnou. Zde probíhají také různé porady (často až do ranních hodin), ale hlavně výběr nového a šikovného kytaristy. Na náš inzerát se přihlašují hned dva, sítem však neprošli. Všemu pomohla opět známost, přichází nadaný kytarista Jaroslav Kumhera a sestava byla tedy definitivní. Zkoušíme 2x týdně a co čert nechtěl, Pavel má v zimě ošklivou autonehodu. Štěstí však stálo tentokrát při něm, a pak že kočka má nejvíce životů. Znovu se po půldruhém měsíci pouštíme do práce, tempo zkoušek bylo neuvěřitelné, a tak už 10.června 2006 byla naše premiéra. Vystoupení se konalo na letním parketu v Břežanech u Horažďovic. Účast potvrdila, že lidičky o tuto muziku zájem mají, proto se dál a dál nacvičovaly nové písničky, přibývalo nových termínů a míst. Za tu dobu jsme odehráli už mnoho desítek tancovaček, koncertů, festivalů v celém Západočeském kraji a nejen tam… Břeclav, Ústí n. Labem... ,ano i tady jsme hráli a z celkového pohledu je to moc fajn, že to lidi baví, i když neslyší svůj věrný originál. Se zvukem jezdil Honza Škoda, ale časem ho vystřídal Václav, známá to "Štika" v branži zvukařů. O tvorbu webových stránek se stará Lukáš "Mlíko" Šebesta a celý technický tým ještě posiluje Zdeněk "Piškot" Vondryska, který si už backstage vyzkoušel na nejednom turné Kabátu.