Vyhledat událost

Kandráčovci

Kandráčovci

Popis:

Skupinu Kandráčovci založil v roce 2004 její primas Ondrej Kandráč. Členy tohoto seskupení jsou bývalí muzikanti z různých folklorních souborů. Hudebníci úzce spolupracují s regionálním vysíláním RTVS v Košicích.

Kandráčovci vydali množství alb. Tak například s vydavatelstvím Slovak Radio Records to byli dva mimořádně úspěšné CD-nosiče - "A čija to chyža" a "Sinu muj" z 2004 a 2005 - tého roku. Později k nim přibyly další cédéčka.

V roce 2008 získali Kandráčovci jako první lidová hudba na Slovensku najednou dvě platinové desky za své premiérové ​​CD již zmíněný titul - A čija to chyža a Sinu muj! Hned o dva roky na to přidali další platinové CD za projekt Ó zabava, který se stal jejich prvním debutovým albem.

I to svědčí o profesionálních kvalitách těchto hudebníků. Po titulu Oj zabava přišlo v roce 2012 obzvlášť úspěšné album Dva Duby. Právě k němu se váže i mimořádně oblíbený koncert, který mohli vidět diváci v různých koutech Slovenska.

Na podzim v roce 2014 skupina Kandráčovci absolvovala koncertní šňůru při oslavě svých desátých narozenin a to ve velkém stylu po velkých sportovních halách v městech Východního Slovenska, které se jim podařilo vyprodat! Při této příležitosti vyšlo na podzim CD - 10 rokov s vami, na kterém jsou další skladby z produkce kapely. Ze zmíněné koncertní šňůry u příležitosti výročí skupiny vzniklo historicky první DVD & CD Kandráčovci - Galakoncert. Kapela si zahrála v doprovodu orchestru Jula Selčana, se Sborem sv. Cecilie, dua Fars a představili pěveckých hostů: Moniku Kandráčovou, Anku Poráčovou, Veroniku Šoltýsovou Rabadovou a Terezii Mandzákovou s nimiž v současnosti spolupracují.

V říjnu roku 2016 vychází Kandráčovcům další album "Sokoli", který po čtyřech letech navázal na úspěšné album Dva duby. Přináší další skvělé hity jako: Šaľený východ, Na kostolnej veži, Nečakaj ma milá...