TicketLIVE - Naživo je to nejlepší
Kenny Rough

Kenny Rough

Popis:

KennyRough je liberecký hudební producent, který se v oboru hudebně angažuje od roku 2005, ale hudbě jako takové se věnuje a studuje ji od velice útlého věku. Zaměřuje se převážně na hip-hop a elektronickou hudbu, kterou vytváří za pomocí "samplingu" a softwarových nástrojů v programu Fruity Loops 4.

V polovině roku 2007 navazuje spolupráci s libereckou kapelou BPM (Básníci před mikrofonem) a v září vydává svůj instrumentální debut "Falešná Existence", který sklidil kladné ohlasy a recenze. Na přelomu 2007/2008 úspěšně remixuje několik starších libereckých skladeb, produkuje dva tracky na debutu severomoravského Khomatora - Silezja Unja a vítězí v premiérovém kole producentské soutěže "MyBattle".

V roce 2008 se stává producentem serveru RapBeats.cz, podstupuje několik dalších interviews a produkuje několik jednotlivých skladeb (např.: Fullcontact - Život máš v rukou). Od poloviny roku 2008 začíná jezdit koncerty s kapelou BPM, které kryje záda jako koncertní DJ, hypeman a zpestřuje show svou hrou na saxofon. V květnu 2008 vychází v magazínu BBARÁK obsáhlý rozhovor a klipy s jeho podklady v podání BPM se hrají na TV Óčko, kam také několikrát zavítal jako host. V průběhu roku 2008 vystupuje po boku BPM na několika zásadních festivalech a akcích jako např.: HIPHOP KEMP 08, SEMTEX CULTURE 08, PRVNÍ LIGA a další. V druhé polovině roku produkuje pilotní track "Střepy" ke stejnojmennému Febeho albu. Těsně před koncem roku 2008 vydává spolu s BPM v pořadí druhé album: BPM - SLOVA (KENNYROUGH REMIXED), které dostalo od posluchačů, ale i kritiků, velice kladné hodnocení.

Počátkem roku 2009 produkuje tři tracky na debutu opavského Ryese - Talamus, pomáhá připravovat novou desku BPM a s Ryesem začíná pracovat na společném počinu. Mimo to stále produkuje, aranžuje a masteruje spíše jednorázové záležitosti a projekty. Jeho oblíbenými producenty jsou 20syl, Nicolay, Kanye West, Jay Dilla, DJ Premier, Dr. Dre, 9th Wonder a další.