TicketLIVE - Naživo je to nejlepší
Lety mimo

Lety mimo

Popis:

Historie kapely Lety mimo sahá až do let porevoluční euforie, kdy se Looky a Cvanc setkali v prvním ročníku střední umělecko průmyslové školy v Turnově. Od té doby jdou jejich hudební kroky stejnou cestou. Společně působili dokonce i v jiných projektech (Samir, Jižní pól).

Nerozdělilo je ani Cvancovo působení ve Třech sestrách, neboť Lety mimo vystupovali celých šest let jako jejich předkapela. Lety mimo vždycky bavilo míchat různé hudební styly a tím si vytvořit vlastní a nezaměnitelný zvuk, podobně jako EMF, Jesus Jones, Faith No More, ale třeba i Bestie Boys. Předskakovali také s úspěchem tak žánrově rozličným kapelám jako Liquido, Young Gods, HIM, Killing Joke a nebo Supergrass.
Po prvním CD „UFO“, které si vydali sami, se podařilo LM podepsat smlouvu s firmou BMG, u které vydali oficiální debut „2001 Space Punk“ a na jaře 2003 také druhou desku pojmenovanou „eUFOria“. Na podzim 2004 vyšla deska s názvem „10 let Letů od prvního letu“ a je to záznam z koncertu v Roxy k 10ti letému výročí od prvního koncertu. V březnu 2006 vyšla deska ELECTRA. 17.4.2009 vychází new CD POUHÁ CHEMIE.

V dubnu 2012 vydali Lety mimo EP „Playback“. Toto EP produkoval Tuzex (Sunshine) a Lety mimo v něm používají hodně elektro. V současné době se LM chystají natáčet videoklip na singl Playback z tohoto EP.

Léto 2013 se stalo dalším milníkem kapely, protože po vzoru jiných kapel přibrali do kapely druhého kytaristu Gerryho.

V březnu 2015 vydala kapela Lety Mimo své nové CD, které nese název Válka Světů. Deska obsahuje 11 tracků a najdete mezi nimi písně, při kterých budete mít chuť začít tančit a skákat do stropu, ale také skladby, které vás hodí do příjemné melancholie. Singl Kamarádi, který Lety Mimo vypustili v létě, zní už v českém éteru. Texty složil, jako vždy, frontman kapely Looky. Na jednom textu Looky spolupracoval se spisovatelem Jaroslavem Rudišem (Nebe pod Berlínem, Alois Nebel, Grandhotel). Deska se natáčela ve slovenském studiu PULP u Matěje Turcera a v českém Elements DS u Aleše Zenkla.