TicketLIVE - Naživo je to nejlepší
Limp Bizkit

Limp Bizkit

Popis:

Limp Bizkit je americká nu metalová kapela založená v roce 1994. Skupinu tvoří frontman Fred Durst, kytarista Wes Borland, basák Sam Rivers, bubeník John Otto a DJ Lethal.

Limp Bizkit prodali celosvětově 33 milionů desek a vydali čtyři kompletní studiová alba (The Unquestionable Truth (Part 1) je EP). Od skupiny se v roce 2001 oddělil Wes Borland, kterého nahradil Mike Smith na Results May Vary. Poté se ke kapele znovu připojil při tvorbě The Unquestionable Truth (Part 1), načež Limp Bizkit opět opustil. Nakonec se v roce 2009 skupina sjednotila a plánuje vydání nového CD s názvem Gold Cobra.

Po tomto turné, tedy roku 1997, vydávají své debutové album Three Dollar Bill, Yall$. Obsahuje songy jako „Faith“ nebo „Counterfeit“. V letech 1997/1998 se tahle partička stává velice známá, koncertují se skupinami Faith No More a Primus. Začínají se také objevovat na MTV.

Další album se jmenuje Significant Other (1999). Po jeho vydáni se stávají světoznámou skupinou. Obdrželi také spoustu cen, mj. například MTV Video Music Awards za nejlepší rockové video („Break Stuff“) a nejlepší hip-hopové video („N2gether now“). Album obsahuje také spoustu dalších skvělých skladeb, např. živou verzi „Show Me What You Got“, „Nookie“ a pomalejší „Re-arranged“ a dokonce roku se jej prodalo více jak 4 miliony kopií. V této době jsou sice LB velice oblíbení ale začínaji se objevovat i jejich odpůrci. Vznikají tak dvě skupiny lidí okolo skupiny, ti co ji milují a ti co ji nenávidí.


Nadcházející akce

Limp Bizkit Bratislava 31.12.2022