TicketLIVE - Naživo je to nejlepší
Medvěd 009

Medvěd 009

Popis:

Skupina byla založena na konci roku 1994 na troskách úvalských kapel Wáša a SGF. Historie však sahá už do roku 1993, kdy se Pavel Měšťánek po návratu z vojny dohaduje s Vaškem Bláhou o založení kapely. Zpočátku se vedle nich střídají různí hudebníci a konečná sestava krystalizuje na podzim 1994, kdy se k oběma připojuje Mitas, Kiska (bývalý Wáša) a Michal Slanec, Měšťánkův spoluhráč z SGF. První koncert proběhl v květnu 1995 v úvalském kulturním domě na Mártyho oslavách květnového vítězství (dodnes se neví, čí vítězství vlastně slavil). Následují ne příliš pravidelné koncerty na různých místech, pravidelné účasti na ROCK FOR PEOPLE, první fáze spolupráce s AMEBOU PRODUCTION (mimo jiné organizují Rock for people), jejíž výsledkem jsou koncerty v exponovaných pražských klubech (Bunkr, Rock café, Lucerna music bar) a série koncertů s vítězem MARLBORO ROCK - IN Sluníčkem. V letech 97 – 98 zakládá nadvakrát Vašek Bláha Divokýho Billa, kterému logicky věnuje energii a nasazení. Medvěd je v tomto čase v útlumu a hledá cestu. Koncem roku 98 přibírá nového člena Patrika Jonáše, který hraje na saxofon a zpívá.

Zlomovým rokem je rok 2000. Inspirována úspěšnou cestou Divokýho Billa nahrává kapela v únoru 2000 v AS Studiu první oficiální demo VĚŘ MEDVĚDOVI. Dalším důležitým momentem je příchod saxofonisty Rudy Riga, který zprůhledňuje a podporuje melodické linky, čímž se Medvěd stává charakteristickým. Nahrávka je rozeslána na všechny vyhledávací soutěže a ohlas je nečekaný – účast ve finálových kolech čtyř nejprestižnějších. Po semifinále Gambrinus Rock in a finále Broumovské kytary přicházejí dva největší úspěchy – 3. místo v Rock Dobříš, kde je předsedou poroty Michal Pavlíček, a 4. místo ve finále nejprestižnější soutěže Jim Beam music, kde bylo přihlášeno okolo 250 skupin. Na základě výsledků z hudebních soutěží je obnovena spolupráce s AMEBOU, následují letní festivaly a podzimní šňůra s Divokým Billem. O Medvědovi se začíná psát v hudebních časopisech i denním tisku.

V roce 2001 vychází CD Divokýho Billa Svatá pravda, kde má Medvěd jako bonus čtyři skladby. V roce 2002 se kapela vedle pravidelných koncertů a festivalů zavírá do studia v Karlíně, kde natáčí materiál na první oficiální CD. Nahrávání přeruší povodeň, CD je odsunuto. Koncem roku 2002 odchází Patrik Jonáš.