Vyhledat událost

Mikolas Josef

Mikolas Josef

Popis:

Mikolas Josef je český písničkář, producent, zpěvák, multiinstrumentalista a reprezentant Česka na Eurovision Song Contest 2018, kde se umístil na šestém místě, čímž dosáhl historicky nejvyššího umístění země v této soutěži.

V roce 2015 debutoval písní „Hands Bloody“, kterou nahrál na vlastní náklady. V roce 2016 pak následovalo vydání dvou dalších singlů: „Free“, který byl jako jeho první autorská píseň zařazen do celoplošných rádií, kde se umístil na čtvrté příčce nejhranějších singlů, a „Believe“.

V listopadu 2017 představil svůj v pořadí čtvrtý singl, „Lie to Me“, s nímž se mimo jiné přihlásil do národního kola, z něhož byl na základě hlasů diváků a mezinárodní odborné poroty vybrán jako reprezentant Česka na Eurovision Song Contest 2018. V Lisabonu vystoupil v prvním semifinále 8. května a díky hlasům diváků a národních delegací postoupil, jako historicky druhý český reprezentant, do finále soutěže. Ve finále 12. května získal od porotců z jednotlivých zemí celkem 66 bodů, v hlasování diváků se pak s 215 body umístil na čtvrtém místě, což znamenalo celkovou šestou příčku a 281 bodů. Jedná se o dosavadně nejvyšší umístění České republiky od jejího prvního vstupu do finále roku 2016 a současně poprvé, kdy se země byla schopná probojovat do první desítky.

Počátkem dubna 2018 v německém Mnichově podepsal globální kontrakt s hudebním vydavatelstvím RCA Records, jednou z dceřiných společností Sony Music. Koncem července téhož roku pak vydal španělskou verzi svého singlu „Lie to Me“.