TicketLIVE - Naživo je to nejlepší
Monika Absolonová

Monika Absolonová

Popis:

Svou pěveckou kariéru odstartovala již v 7 letech, kdy začala zpívat v Kühnově dětském sboru. Počátkem 90. let chodila na hodiny zpěvu k Lídě Nopové a od roku 1996 k Eduardu Klezlovi. V roce 1993 vydala své první CD s názvem Monika. Studovala soukromou střední hotelovou školu v Praze, po absolvování této školy navázala studiem německého jazyka na Akademii Jana Amose Komenského.

Její první velký muzikál byl Dracula. Dále hrála v muzikálu Krysař Daniela Landy a divadelních verzích muzikálů Rebelové a Noc na Karlštejně. Je obsazována do titulních rolí v muzikálech Michala Davida v Divadle Broadway – Kleopatra, Tři mušketýři (role Mylady), Angelika. Objevuje se také v činohře (Veronika ve hře Lumíra Olšovského, Den na zkoušku v Divadle Radka Brzobohatého) i ve filmu (čarodějnice v Princezně ze mlejna 2, menší role ve Zdivočelé zemi, Kameňáku 2 a Kameňáku 3). Dále hrála v muzikálu Mary Poppins hlavní roli Mary Poppins a roli Inéz v muzikálu Zorro. V roce 2014 si zahrála také hlavní roli v muzikálu Antoinetta - královna Francie, který uvádí divadlo Hybernia. Od roku 2015 hraje v muzikálu Evita a hře Do ložnice vstupujte jednotlivě. Našla si taky přítele hokejistu Tomáše Hornu.

V letech 2002 a 2003 byla vyhlášena skokankou roku v anketě Zlatý slavík. Za roli Kleopatry byla za rok 2002 nominována na cenu Thálie, tuto cenu pak obdržela v roce 2011 za hlavní roli v muzikálu Funny Girl.
V listopadu 1996 založila společně se svými rodiči společnost NYMFA - M, s.r.o.[1] V září 2005 založila společně s Ivetou Kopperovou a Michalem Srpem obchodní společnost IMM PRODUCT, s.r.o., o dva roky později svůj podíl v IMM prodala.

Na jaře 2012 začala moderovat televizní soutěž Taxík.

20. listopadu 2015 se jí i jejímu partnerovi Tomáši Hornovi narodil syn Tadeáš (3,96kg a 52 cm).