Vyhledat událost

Mydy

Mydy

Popis:

Mydy je česká hudební skupina z Prahy vzniklá v roce 2012. Hraje fúzi electroswingu a dalších stylů elektronické hudby, kterou sama nazývá glamtronic. „...jde o zábavný, chytlavý ale přitom propracovaný a inteligentní electropop s řadou odkazu na různé retro styly.“

Podle jejich slov v sobě glamtronic spojuje dva hlavní prvky, kterými se skupina vyznačuje. Jedním je „glam“ s odkazem na velkolepost a prezentaci glamových kapel 80. let ztělesněnou například ve filmu Velvet Goldmine a druhým je mix současné elektronické hudby.

Teprve jako druhá česká kapela v historii vystoupili na festivalu Glastonbury v Anglii.

Podle slov Žofie Dařbujánové se údajně poprvé s částí poznali na hudebním táboře. Členové kapely však na sebe mají i další vazby. Nèro Scartch je bratrancem basisty Jana Drábka a ten zase spolužákem Mikuláše Pejchy z gymnázia a vysoké školy. V minulosti spolu také někteří hráli v několika kapelách. Tomáš Konůpka je Nèrovým bývalým učitelem bicích a díky němu se o kapele dozvěděl i manažer Petr Blažek. Ondřej Slánský se ke kapele přidal zřejmě až před nahráváním desky Glamtronic.