Vyhledat událost

O5 & Radeček

O5 & Radeček

Popis:

O5&Radeček (vyslovuj: opět a Radeček), známá též jako Radečkové, je šumperská hudební skupina, jejíž tvorba se postupně vyvíjí od folku přes folk-rock až k rocku.

Skupina O5 a Radeček z jesenického podhůří je synonymem vkusného českého popu s inteligentními aranžemi.
V září 2012 kapela vydává páté řadové album Pozdrav z Opičích hor, které získává pochvalné hodnocení na iDnes či na Novinkách. Nové singly produkoval americký hitmaker Carmen Rizzo (Alanis Morissette, Seal, Coldplay).
Během uplynulého roku O5 a Radeček odehráli ke stovce koncertů, jimž dává osobitost charismatický zpěvák Tomino. Objevili se také na většině festivalových podiích (Benátská noc, Colours of Ostrava, Jam Rock, Votvírák, Natruc...)
Široká veřejnost zná kapelu díky známým baladám Praha (Jedna holka...), Kristián, Máš mě na svědomí a kapela bodovala také svižným duetem s Klárou Vytiskovou „Zůstaň“.
Začátkem roku 2015 zaznamenala velký úspěch píseň VLOUPÁM SE, která kapelu O5 a Radeček vrátila zpátky na vrchol rádiových žebříčků. Československý duet s Márií Čírovou patřil půl roku mezi nejhranější české skladby v rádiích a TV. Singl také dlouhé týdny okupoval přední příčky rádiových hitparád a videoklip se stal ve své době nejvyhledávanějším videem na českém internetu.

V posledních letech kapela tvoří také hudbu k řadě televizních pořadů nebo k reklamním kampaním.
O5 a Radeček působí ve stejné sestavě od roku 1994. Od roku 1995 úzce spolupracují s Nadací Terezy Maxové. V roce 1997 založili členové kapely časopis Zámeček pro opuštěné děti v dětských domovech, který vydávají dodnes.