TicketLIVE - Naživo je to nejlepší
Peter Aristone

Peter Aristone

Popis:

Peter Aristone (* 4. června 1980 Bratislava) je slovenský zpěvák a skladatel. Svou kariéru zahájil jako člen skupiny Popcorn Drama, ze které později odešel a začal se věnovat vlastní kariéře.

Své první sólové album nazvané 19 Days in Tetbury vydal v březnu 2014. Producentem alba byl Greg Haver, který dříve spolupracoval s velšskou skupinou Manic Street Preachers. Na albu se rovněž podílel kytarista této skupiny James Dean Bradfield či zpěvačka Mel C, bývalá členka skupiny Spice Girls. Roku 2015 představil novou píseň „No Second Time Around“, ke které vznikl také videoklip.

Jeho druhý sólový počin, pětiskladbové EP Gold, je podle jeho vlastních slov návratem do dob dospívání, kdy skládal sám s akustickou kytarou. Jedním z podnětů k novému hudebnímu směřování bylo setkání s anglickým skladatelem Sachou Skarbekem, který slovenského zpěváka viděl hrát naživo v londýnském klubu akusticky a bez mikrofonu. Čtyři autorské písničky a cover verze od kvarteta Crosby, Stills, Nash & Young jsou jejich společným dílem.

Peter Aristone prezentoval nové EP kromě Slovenska a Česka také v USA, kde se mu s titulním singlem Gold podařilo dostat do rotace americké televize MTV U a odehrát víc než 20 koncertů v rámci turné se soul-rockovým písničkářem Marcem Broussardem.