TicketLIVE - Naživo je to nejlepší
PSH

PSH

Popis:

Peneři strýčka Homeboye (zkracováno také jako PSH) je česká rapová skupina působící od poloviny devadesátých let 20. století.

Jejími zakládajícími členy byli rapper Michal Opletal (alias Orion) a DJ Ondřej Čihák (alias Shitness). V této sestavě nahráli první dvě demokazety Peneřina těžká dřina a Párátka Adventní Expresní Lyrici. Debutové album Repertoár vydali na vlastním labelu Terrorist? v sestavě Orion + Vladimir 518 + DJ Richard. V roce 2003 DJ Richarda vystřídal DJ Mike Trafik.

V roce 2006 vydali PSH desku Rap´n´Roll, pak se členové kapely pustili na čas do vlastních projektů. Vladimir 518 přišel v roce 2008 se sólovou deskou Gorila vs. Architekt, DJ Mike Trafik má na svědomí album H.P.T.N.

Další společné řadové album pod názvem Epilog vyšlo v na začátku května 2010, ještě před tím ale PSH vytvořili soubor toho nejlepšího pod názvem Zpátky do dnů - The Best Of (2009). V roce 2011 vyšlo DVD Videodrome, které obsahuje vybrané videoklipy PSH od roku 1998 až po rok 2011. Na DVD nechybí například tracky Jižák, Praha, Můj rap, můj svět, Parket, ale ani klipy ze sólových projektů. Mezi ně patří video Vladimira 518 a Kateřiny Winterové k písni Du Dolu nebo Orionovo Teritorium. DVD obsahuje také bonusový dvacetiminutový dokument o PSH nazvaný Tenkrát na Východě.

V roce 2016 vydala skupina videoklip k písni FUCK OFF jako protest mj. proti populismu v české politice.