Vyhledat událost

Tři oříšky pro Popelku se blíží. Známe ty nejžhavější novinky!

Tři oříšky pro Popelku se blíží. Známe ty nejžhavější novinky!

Středeční 1. tisková konference chystané pohádkové show Tři oříšky pro Popelku se neobešla bez překvapení. O to se postaral jak jinak než režisér Filip Renč. Ten totiž několik minut před začátkem přeobsadil dvě hlavní role.

 

Originální rodinná show Tři oříšky pro Popelku startuje za necelé 4 měsíce, pojďme se podívat, co se odehrálo na tiskové konferenci ve Ctěnicích...

Zatímco Kamila Nývltová si zahraje nevlastní dceru Doru, Kateřina Klausová ztvární roli Popelky! 

Rozhodnutí režiséra Filipa Renče nejvíc překvapilo právě Kateřinu Klausovou, která do poslední chvíle neměla zdání, co se na ni chystá. “Já jsem velice zaskočená. Nevím, jak to teď obhájím doma. Já jsem trénovala na roli Dory, takže jsem všechny úkolovala a museli vysávat, vytírat. A jestli se mi teď přehodila role, tak to doma z toho nadšená nebudu. Jsem strašně překvapená, vůbec jsem nic takového nečekala,” svěřila se přímo na pódiu představitelka Adiny Mandlové z Renčova velkofilmu Lída Baarová, kterou kupodivu režisérovo rozhodnutí znervóznělo. 

“Je to role po nezaměnitelné Libušce Šafránkové, při které budu zpívat písničku po Ivetě Bartošové. Bude to pro mě velká výzva, abych jim neudělala ostudu,” svěřila se s pokorou Kateřina. Ta se bude o roli alternovat s Nikolou Ďuricovou a Sabinou Rojkovou. 

Kamila Nývltová se tak o roli Dory po Daně Hlaváčové podělí s Kateřinou Sedláčkovou a Annou Slováčkovou. Slováčková se přímo na tiskové konferenci svěřila, že by si jinou roli snad ani nepřála. “Já bych řekla, že mám záporné role v krvi. Moje maminka taky nikdy nehrála úplně kladné role. Vypadá to, že ty potvory máme nějak v sobě. Moc se na to těším a jsem přesvědčená, že to zvládnu. Těším se na scénu, jak budeme ujíždět v kočáře a spadneme někam do té velké louže,” rozesmála všechny přítomné svou bezprostředností Slováčková. 

Dalším překvapením bylo, že Martin Kraus neztvární roli prince nýbrž jednoho z jeho pobočníků. “Původně jsem dostal nabídku, že ztvárním prince. Potěšilo mě to samozřejmě. Ale pak jsem si říkal, že mi je 35 let a já mám dojem, že princ by měl vypadat jako „princ“ a ne jako já. Postupem času se zjistilo, že princ bude zpívat. Já teda perfektně umím na koni. Ale ten zpěv tam to nepokulhává, tam je to přímo příšerný. Když jsem se setkal pak osobně s Filipem Renčem, tak jsme oba věděli, že se víc hodím na Kamila nebo Vítka, což jsou ti kumpáni prince. Já jsem nesmírně rád, že mám vůbec čest být v tomto projektu. Určitě mi půjde lépe ta role, kdy budu zlobit a dělat si legrácky. Jako kumpán budu daleko lepší a přirozenější než ten princ. Nakonec to asi dopadlo lépe pro všechny strany. Tak to cítím,” svěřil se Kraus. 

Prince si poprvé zahraje Karel Heřmánek mladší. Ten hodlá čerpat z letitých zkušeností Pavla Trávníčka, který v pohádkové show ztvární roli krále. “Nikdy jsem pořádně neprincoval. Jsem jedině rád, že budeme mít za zády takového profesionála, jako je Pavel Trávníček. Budu poslouchat jeho i pana režiséra,” slíbil Heřmánek. 

Ačkoliv se z časových důvodů nemohl zúčastnit tiskové konference, v pohádkové show Tři oříšky pro Popelku si zahraje i jeho slavný tatínek Karel Heřmánek starší. Ten ztvární roli Vincka po Vladimíru Menšíkovi, po kterém již v minulost osmdesátých letech zdědil postavu Leo Popper, kdy ho ve filmu Karla Kachyni Zlatí úhoři ztvárnil právě Menšík a sedm let později ve Smrti krásných srnců Heřmánek. 

“Srovnání se neobávám a asi se mu nevyhnu. Byl bych rád, kdyby ten můj Vincek byl možná jiný než Menšíkův, ale stejně dobrý,” svěřil se s pokorou Heřmánek, který se pracovně s Vladimírem Menšíkem potkal hned několikrát. Poprvé při natáčení filmu Náš dědek Josef. 

“Byl to úžasně milý a skromný člověk.  A hlavně s ním byla ohromná sranda.  Byl to geniální bavič, ale také úžasný charakterní herec. Miláček národa. Ale to všichni vědí. Pana Menšíka, a jeho herectví jsem miloval a obdivoval,” přiznal se Heřmánek.                              

Radost ze své role má i herečka Jana Švandová, která ztvární zlou Popelčinu Macechu. A to přestože v mládí tajně doufala, že by z ní mohla být Popelka.“Já jsem ale bohužel nikdy nehrála princezny. Vždycky jsem byla ta zlá sestra. Ale role macechy nebo celkově záporná role se hraje velmi dobře a lépe. Takové role jsou vděčné. Žádný člověk asi není úplně dobrý člověk, každý máme v sobě něco záporného. Záporná postava má víc vlastností než ta kladná. Můžete více improvizovat. Prostě se na to těším a užiju si to. Já jsem typická strašná mrcha,” řekla se smíchem Švandová. 

Tiskovou konferenci si nenechal ujít ani Pavel Trávníček, který jako jediný si nejenže zahrál v legendární pohádce, ale roli krále již ztvárnil v německé verzi pohádkové show na motivy legendární pohádky.

“Na premiéře v Německu bylo 15 tisíc lidí a já věřím, že to tady bude mít taky úspěch. Přeji českému představení, aby to bylo stejně úspěšné. Máme plno skvělých kolegů, je to výborně obsazené,” popřál Trávníček.

 

 >>> VSTUPENKY A DÁRKOVÉ POUKAZY PRÁVĚ V PRODEJI <<<