TicketLIVE - Naživo je to nejlepší

FC Baník Ostrava X FC Fastav Zlín // FORTUNA:LIGA  Již proběhlo


Datum: 15. 05. 2021 17:00 Přidat do Google kalendáře

Místo: Městský stadion Ostrava

Kontakty  www.fcb.cz  Facebook


Část diváků se od nadcházejícího kola FORTUNA:LIGY může vrátit na stadion, říkají nová pravidla Ministerstva zdravotnictví. Co to ve zbytku sezony znamená pro fanoušky Baníku? Příležitost se týká výhradně majitelů permanentek.

Deset procent z celkové kapacity Městského stadionu v Ostravě činí něco přes 1500 míst, přibližně dvě stovky Baník vyhradil svým partnerům a ostravským zdravotníkům, kteří stojí v boji s koronavirovou pandemií v první linii.

Pro 3800 platných permanentkářů FCB tak ve zbývajících třech domácích zápasech zůstává přibližně 1300 míst na utkání. Matematicky má tedy každý permanentkář možnost navštívit nejméně jedno utkání.

„Spravedlivé řešení, které by uspokojilo všechny naše fanoušky, pro tuto situaci pochopitelně neexistuje. Rozhodli jsme se, že v rámci jakéhosi nejspravedlivějšího možného rozdělení nabídneme každému stávajícímu permanentkáři možnost návštěvy jednoho ze tří zbývajících domácích utkání dle svého výběru. Ale protože vnímáme, že nezanedbatelná část fanoušků za těchto okolností na stadion ze solidarity zatím nechce, může se svého vstupu na utkání vzdát ve prospěch personálu ostravských zdravotnických zařízení, hráčů z Akademie FCB, potažmo dalších permanentkářů, kteří na stadion jít chtějí. To už je čistě na osobní libovůli,“ uvedl tiskový mluvčí FC Baník Ostrava Marek Lorenc.

PODMÍNKY

Nezbytnou podmínkou pro vstup na stadion je dle platného výnosu ministerstva negativní výsledek PCR či antigenního testu (s potvrzením certifikované laboratoře ne starším než 48 hodin, samotesty nebudou uznány!), potvrzení o prodělaném onemocnění COVID-19 v posledních 90 dnech anebo certifikát o dokončeném očkování s uplynutím 14 dnů od druhé dávky.

Další nutnou podmínkou je vyplněný a vytištěný screeningový formulář, který musí každý návštěvník odevzdat u vstupu na stadion.

TESTOVÁNÍ ZDARMA

Baník ve spolupráci s partnerskou organizací zajistil zájemcům o vstup bezplatné antigenní testování v Sanatoriu JIH, a to v pátek a sobotu vždy od 12 do 18 hodin. Není nutná předchozí registrace. Využít lze samozřejmě jakoukoliv jinou certifikovanou laboratoř.

RESPIRÁTOR

Každý návštěvník musí mít také od příchodu na stadion po dobu celého utkání zakrytá ústa respirátorem.

Chceš být správným fanouškem?

Naskenuj si do svého mobilního telefonu digitální KARTU FANOUŠKA a získávej tak aktuální informace svého týmu!

 Naskenujte QR kód pomocí mobilní aplikace 

(iOS: Apple Wallet | Android: YourWallet)

Jste na mobilu? Přidejte si kartu kliknutím.