Vyhledat událost

FUN LOVIN` CRIMINALS (USA)  Již proběhlo

FUN LOVIN` CRIMINALS (USA) <Praha>

Datum: 13. 03. 2019 19:30 Přidat do Google kalendáře

Místo: Forum Karlín

Účinkující: Fun Lovin Criminals

Kontakty  Facebook


Do Prahy zamíří na jaře příštího roku legendy newyorského crossoveru Fun Lovin’ Criminals s novým albem Another Mimosa!

Kapela, která už třetí dekádu míchá všechny možné styly, které můžete potkat v jejich rodném New Yorku, přijede v rámci velkého evropského turné 13. března 2019 do Prahy, aby ve Fóru Karlín představila svůj nový počin, po osmileté pauze vydané další album Another Mimosa, a samozřejmě potěšila své fanoušky svými zásadními hity z minulosti.

Nespoutaná energie, unikátní směs hip-hopu, metalu, rock’n’rollu, funku, blues s příměsí soulu, jazzu i latiny si tak opět podmaní Prahu. Jeden z důvodů, proč se v Evropě i u nás Fun Lovin’ Criminals cítí dobře, je jistě i humor, se kterým (na rozdíl od řady jiných) nahlíží na svět gangsta partiček a další atributy nenablýskaného života v ulicích New Yorku. To je ostatně svedlo dohromady i s Quentinem Tarantinem a jejich hudba v jeho filmech, včetně ikonického Pulp Fiction, spoluodstartovala úspěšnou kariéru, ve které Fun Lovin’ Criminals pokračují dodnes. Přesvědčit se o tom faoušci mohou 9. března 2019 v pražském Foru Karlín. Dveře do sálu se otevřou v 19:30, koncert Fun Lovin’Criminals začne ve 21 hodin. Předprodej v síti TicketLIVE. Fun Lovin’ Criminals se dali v New Yorku dohromady v roce 1993, klíčové bylo setkání kytaristy a zpěváka Hueye Morgana, basisty a klávesáka Briana Fast Leisera a bubeníka Stevea Borgoviniho.

CENOVÝ VÝVOJ

První album Come Find Yourself vyšlo na značce Chrysalis v létě roku 1996 a zabodovalo zejména ve Velké Británii. Jejich největší hit Scooby Snacks sehrál klíčovou roli ve filmech Quentina Tarantina. V roce 1998 vydávají u labelu Virgin Records album 100% Colombian, jemuž vévodil hit Koream Bodega. V roce 1999 zaznamenali famózní úspěch na legendárním festivalu v Glastonbury, kde odehráli skvělý set na ústřední Pyramida Stage. Téhož roku odchází zakládající člen Steve Borgovini, po třech letech spolupráce s Maxwellem "Mackie" Jaysonem jej na bubenické židli natrvalo vystřídal leicesterský rodák Mark Reid aka Frank Benbini. Vydávají další studiová alba Loco (2001), Welcome to Poppy's (2003), Livin' in the City (2005) a Classic Fantastic (2010). Úspěšně koncertují a v roce 2018 oznamují vydání alba Another Mimosa, které bude upomínat fanoušky na album Mimosa z roku 1999, oblíbenou kompilaci s povedenými předělávkami starších písní. Živé koncerty tohoto amerického tria s evropským smyslem pro humor a nadhled jsou stále fascinující energií a nasazením, jaké málokdy najdeme u podstatně mladších muzikantů.

Potvrdí se to jistě i 13. března příštího roku ve Fóru Karlín! Ceny platí pro prvních 200 ks vstupenek.