Vyhledat událost

Galavečer Boxu - Randál v divadle / Lidové divadlo Svitavy / 15.06.2024 Zrušeno


Nový termín v jednání Přidat do Google kalendáře

Místo: Lidové divadlo Svitavy

Kontakty  Facebook


Box Club Dynamo Svitavy pořádá v sobotu 15. června v Lidovém divadle ve Svitavách Galavečer amatérského a profi boxu – RANDÁL 2024. Akce začíná ve 13 hodin a je rozdělena na odpolední a večerní část. Můžete se těšit na pořádné zápasy, kde se utká 5 mistrů republiky, kteří budou hájit svůj post.

Pokud nejste v pravidlech boxu příliš znalí a ptáte se, jaký je rozdíl mezi amatérským a profi boxem, tady je odpověď. První rozdíl je ve výstroji – amatérští boxeři boxují v nátělnících a helmách, profesionální boxeři jsou svlečeni do půli těla a bez helmy. Druhý rozdíl je v charakteru zápasu. Amatérský zápas je na tři kola po třech minutách a nejsou povoleny útoky na záda. Profesionální zápas může trvat až dvanáct kol. V obou případech se dodržuje minutová pauza mezi koly. Pravidla boxu stanoví Mezinárodní federace boxerů amatérů (AIBA). Celosvětových profesionálních asociací je v současnosti pět a každá pořádá vlastní souboje o titul mistra světa. A důvod, proč jich je tolik? Box je totiž celosvětově nejvíce provozovaný individuální sport.

Box Club Dynamo, pořadatel akce, byl ve Svitavách založen už v roce 1946 a byl až do 80. let velmi oblíbeným a navštěvovaným klubem. Zájem o box ochabl a oživit se ho v roce 2005 podařilo zkušenému zápasníkovi a sportovci Martinu Volfovi. Ten se spojil s Aloisem Kadlecem, jehož otec byl původním zakladatelem klubu, a společně začali trénovat nové svitavské talenty. V současné době má klub ve svých řadách desítky boxerů, z nichž někteří úspěšně reprezentují město Svitavy na republikových soutěžích.

Akce proběhne za podpory partnerů: Dynamo Svitavy - Box, Kafi Sport, EVT Stavby, Grafiko, Sanitino, DP - Elmontáže s.r.o.