TicketLIVE - Naživo je to nejlepší

Kabát Turné MMXX 2021 - Pardubice  V prodeji


Datum: 16. 11. 2021 20:00 (open door 18:00) Přidat do Google kalendáře

Místo: Enteria arena Pardubice

Účinkující: Kabát

Kontakty  www.kabat.cz  Facebook


Popis:

Kabát Turné 2020 se přesouvá na podzim 2021

Máme více než jen smíšené pocity… Představa, že nebudeme schopni z důvodu šíření nějaké nemoci odjet na připravené turné, by ještě počátkem tohoto roku znělo jako vědecko-fantastická povídka. Je to ale bohužel realita. Vstupenky zůstávají v platnosti, a nové se dají standardně dokoupit.

Aktuální situace a rychlost informací od naší vlády a MZČR nás vedou k obezřetnosti a ve svém důsledku k přesunutí termínů připraveného turné o rok. Riskovat, že budeme na poslední chvíli přesouvat turné (21 koncertů, 21 zimních stadionů) z podzimu na jaro, a poté, při sebemenším náznaku návratu aktuální epidemie či pandemie, na podzim…  Na to v aktuálních podmínkách postačí standardní chřipková epidemie, která se pravidelně na území ČR objevuje minimálně dvakrát ročně. Nikdo nebude schopen identifikovat, co je původem nákazy a vláda opět jako první „vypne“ hromadné akce. Hýbat např. s jedním koncertem v O2 Areně klidně po měsíci je vcelku jednoduché. Přesouvat turné v připraveném počtu koncertů po krátkých časových úsecích je v podstatě nereálné.

Berte to jako rozumné a bezpečné řešení. Ve svém důsledku se spoléháme na dva faktory. Že buďto tato nákaza sama zmizí, stejně jako se objevila, nebo dojde k dokončení vývoje a následné výrobě nějaké vakcíny či léku, které by tento problém vyřešily.

Turné se de facto přesouvá přesně o rok. Řešíme intenzivně nové termíny v halách a chceme dodržet původní plán. Jen se, dopadne-li vše dobře, vše posune „číselně“ o jeden den. Systém koncertů úterý čtvrtek, sobota zachováme. Mělo by se to tedy posunout termínově o jeden den dopředu, tj. chceme začít (to je jediná útero-čtvtko-sobotní výjimka) ve středu 6.10.2021 v Chomutově a pak by následovaly: sobota 9.10.2021 Karlovy Vary, úterý 12.10.2021 Plzeň, čtvrtek 14.10.2021 České Budějovice, atd.. Termíny řešíme a jakmile to dáme celé dohromady, uveřejníme to zde na webu vč. případných změn.

Nicméně… Kabát chce hrát! V důsledku toho, co se aktuálně děje, a s ohledem na fakta popsaná výše, nelze realizovat turné v halách. Management kapely ve spolupráci s dalšími velkými agenturami a subjekty ze „zábavního průmyslu“ jako jsou Glanc, Live Nation, BrainZone, Black Star Media nebo Hofa Guard, TOI TOI, tribuny Leško, … připravily unikátní projekt „SUMMER ARENA 2020“. Od konce července by měly být připraveny speciální Areny pod širým nebem a v těch by se měly uskutečnit koncerty s omezenou kapacitou. Kabát se této „letní koncertní tour“ zúčastní. Bližší informace Vám dáme zde na web a na náš facebook zřejmě ještě tento týden. Nechte se překvapit.

Je to i snaha kapely překonat frustraci z odloženého turné, potřeba hrát, a klidně pro velmi omezený počet diváků s hromadou omezení. Jde ale i o potřebu pomoci lidem v této branži. Kolem všech kapel se pohybuje velké množství techniků, bedňáků, sekuriťáků, … Většina aktuálně neprovádí svou činnost, ale rozváží zboží z E-shopů, pracuje ve stavebnictví, atd.. Chceme, aby i všichni tito lidé mohli vykonávat činnost, pro kterou se vzdělávali a ve které jsou fakt dost dobří! I pro ně by měl být tento projekt vzpruhou, protože mediální hlášky typu „vracíme se do normálu“, vyvolávají spíše úsměvy, než že by odrážely realitu těchto dní.

Skupina Kabát připravila halové Turné 2020, které proběhne v 17 městech po celé ČR. Turné se bude konat na zimních stadionech a ve víceúčelových arénách. Začátek šnůry je naplánovaný na začátek října 2020 a skončí 26. 11. 2020 v pražské O2 areně. Kapela by měla zvládnout dvacet jedna koncertů během dvou měsíců a to včetně slovenské části.

Koncertní podium bude koncipováno doprostřed stadionů. V případě Kabátu to není poprvé a rozhodně ani naposledy. Kapelu tato varianta baví, i když sami s nadsázkou říkají: „Mizí možnost se o pauze „zašít“ u aparátu a vydechnout si.“ Všichni návštěvníci koncertu budou tak mít blíže k jevišti, je to dlouhodobě asi nejatraktivnější varianta z pohledu diváka.

Kabát Turné 2020 by se mělo repertoárem zásadně lišit v tom, že se budou hrát nové věci z chystané desky. Kapela doufá, že ji do Turné 2020 stihne celou dodělat a pokud možno také vy-dat! A co k chystanému turné říkají kluci z kapely? „Vypadá to jako alibismus, ale po těch letech už je to vlastně klišé, ale i jasný postoj! Dokud s tím nebudeme spokojeni na 100%, tak to prostě nevyjde. Intenzivně se na tom dělá již od ledna 2019, a práce pokračují. Chceme vždy ještě lepší CD, než bylo to poslední. Chceme vydat prostě nejlepší album!


Dostupné vstupenky

Stání Opravňuje ke vstupu okolo kruhové stage.

1   Dospělý: [Regular]

Dospělý