Vyhledat událost

LETNÍ KINO V PRAZDROJI – POSTŘIŽINY  Již proběhlo

LETNÍ KINO V PRAZDROJI – POSTŘIŽINY

Datum: 26. 07. 2019 21:30 Přidat do Google kalendáře

Místo: Zahradní pavilon Formanka

Kontakty  www.prazdrojvisit.cz  Facebook


Letní kino v Prazdroji – Postřižiny

Léto v Prazdroji v tento pátek zve na klasický český film z prostředí pivovaru – Postřižiny. Těšit se na něj můžete u Zahradního pavilonu Formanka od 21:30 hodin. 

Formanka je nicméně otevřena každý všední den už od 16:00 hodin, takže můžete přijít posedět a udělat si pohodlí hned po práci. Cena vstupného na letní kino je 100 Kč. V rámci vstupu dostanete žeton, který můžete využít na 1 nápoj z portfolia Plzeňského Prazdroje a z dostupné nabídky nápojů, které máme na Formance.

Kapacita venkovního posezení u Formanky je 150 osob a bohužel není možná rezervace místa předem. Posedět můžete u stolů, nebo na trávě na dece. Zváni jsou i vaši čtyřnohý mazlíčci, nicméně berte prosím ohledy na ostatní.

POSTŘIŽINY

Film vypráví o pivovaru a rodině jeho správce za první republiky. Málomluvný správce a sládek nymburského pivovaru (Jiří Schmitzer) má krásnou a poněkud živější manželku Maryšku (Magda Vášáryová). Kromě ní mu dělá starosti kvalita a odbyt piva a také jeho hlučný bratr Pepin (Jaromír Hanzlík), vyučený obuvník, který za ním přijel na návštěvu. Pepin je nakonec v pivovaru zaměstnán. Jeho přítomností trpí zejména jeden ze zaměstnanců, kterému se nezřídka stane úraz tehdy, když se do jeho blízkosti nachomýtne Pepin. Symbolem malého města jsou kromě kašny i dlouhé vlasy paní sládkové, která se však jednoho dne rozhodne ostříhat.