TicketLIVE - Naživo je to nejlepší

RICHARD SCHEUFLER & RICHARD SCHEUFLER - Vánoční koncert 2019/2020  Již proběhlo


Datum: 29.02.2020 19:00 Přidat do Google kalendáře

Místo: Národní dům Ústí nad Labem

Kontakty  www.mpproduction.wbs.cz  Facebook  Událost FB


Popis:

Baskytarová legenda a rodák z Ústí nad Labem Richard Scheufler si se svým synem Richardem Scheuflerem ml. připravili pro domácí publikum jedinečné dvouhodinové koncertní spojení. Chybět ale nebudou další zajímaví hosté.

Jedním ze speciálních hostů bude zpěvačka Inna Zůnová, která s Richardem Scheuflerem st. působí v kapele The Funkrents, jež propojuje prvky funku, popu, soulu, jazzu i rocku. Inna vyniká hlasem světového formátu a disponuje širokou škálou hlasového rejstříku od jemného zabarvení až po chraplák. Dalším hostem bude Alžběta Kolečkářová, finalistka Česko Slovenské SuperStar 2011 a zpěvačka s výjimečně silným a vyzrálým hlasem. Na kontě má několik hitů, které se objevují v éteru rádií dodnes. Největší úspěch měla společná píseň s kapelou Reflexy Proud mezi námi, která má na kanále youtube přes 6 milionů zhlédnutí. Alžběta má za sebou své první turné Vánoční Kolečko, jehož část představí také v Ústí nad Labem. Pozvání přijal také Radek Kašpar, saxofonista kapely J.A.R. a Xindla X.

Dalšími hosty budou Viktor Dyk a Martin Holly Hollander ze skupiny WAW, kteří s Richardem Scheuflerem působí v Rock Opera Praha

Baskytarový mág Richard Scheufler a jeho syn Richard Scheufler ml. se vrací do Ústí nad Labem s exkluzivní show, ve které spojí hned několik programů najednou. Společně vystupují jako 2RS (dříve The Scheufler Project) s jejich programem Drums And Bass Explosive. Na jedinečném ústeckém koncertě však zajde slavné duo otce a syna ještě dál. "Pozval jsem si spoustu zajímavých hostů, jejichž jména budu postupně odtajňovat a nabídneme tak pestrý program, který přesně popíše moji celoživotní tvrobu.", prozradil Richard Scheufler starší. Jeho tvorba představuje syntézu vícerých hudebních žánrů od funku přes pop, rock, moderní jazz, hardcore až po fúzi s klasickou hudbou.

Od roku 1986 vystupoval Richard Scheufler st. (1964) po boku kapel jako Natural, Buran Prášil, Prototyp Dalibora Jandy nebo King Size. Zárověň hostoval na albech nebo koncertech např. Karla Gotta, Lucie Bílé nebo Lenky Filipové. Ve spolupráci s Láďou Křížkem získal za producentskou a aranžérskou práci při tvorbě popového alba kapely Damiens "Nechci zůstat sám" ocenění Zlatá deska. Na podzim roku 2006 se stal členem kapely Pražský Výběr 2 a v roce 2011 zaujal místo baskytaristy v kapele Krucipüsk. V současné době je členem souboru Rock Opera Praha a spolupracuje např. s Václavem Noidem Bártou, vystupuje se sólovým projektem "One Man Show", se synem Richardem jakou duo 2RS a se zpěvačkou Innou Zůnovou v kapele The Funkrents. Richard má však slibně rozjetou kariéru také v zahraničí, kde například spolupracoval s Nana Tsiboem, perkusionistou Robbieho Williamse.

Richard Scheufler mladší (1988) je multiinstrumentalista, sólový zpěvák, skladatel, aranžér, hudební producent a přední český bubeník a perkusionista. S otcem Richardem působil v kapele King Size, ve svých 12 letech se podílel na nahrávání alba kapely Damiens, absolvoval turné s Lenkou Filipovou a spolupracoval na otcově druhém albu "Between Us". V současné době působí jako bubeník v kapele Walda Gang, Balage Band a v souboru Rock Opera Praha.