Vyhledat událost

Robert Křesťan a Druhá Tráva / Lidové divadlo Svitavy / 01.03.2024  V prodeji


Datum: 01.03.2024 19:00:00 Přidat do Google kalendáře

Místo: Lidové divadlo Svitavy

Kontakty  Facebook událost


Koncert legendy folk, country a bluegrassové scény ku příležitosti vydání nového CD Díl druhý. Za toto album (stejně jako za Díl první) získala v roce 2023 Druhá tráva Cenu Anděl v kategorii folk!

Zatímco na „jedničce“ převažovaly převzaté skladby, dvojka je postavená na autorských věcech. I v tomto případě skupina v čele s frontmanem Robertem Křesťanem přizvala producenta Eddieho Stevense, známého především spolupracemi s britskými tanečními kapelami. Jeho experimentální přístup posunul svébytný akustický zvuk Druhé trávy do jiných kontextů. V Birdland Studios na úpatí slovenských Súľovských vrchů se nebál do aranží zapojit klávesové nástroje, syntezátory, netradiční studiové efekty nebo kapelu posunout až za hranici její komfortní zóny.

Druhá tráva - přední česká kapela, která se během let odchýlila od původního moderního bluegrassu k nadžánrovému výrazu a řadí se mezi špičku na české scéně. Aktuální koncertní program Druhé trávy zahrnuje průřez tvorby Roberta Křesťana z celé doby existence skupiny, nyní s důrazem na skladby z posledních studiových alb Díl první a nově také Díl druhý.

Předskokanem bude Pop-rockový band The Others z Jičína okořeněný o akordeon, klavír a ženské vokály. The Others v čele s Terezou Vaňkovou a Markem Holým, se dostal do širšího povědomí díky ústřední písni "Daleko blíž" k českému filmu "Láska na špičkách".

Program:

  • The Others Jičín v 19 hodin
  • Robert Křesťan a Druhá Tráva od 20 hodin


Dostupné vstupenky      420.0 CZK        480.0 CZK        550.0 CZK  

Klikněte na Vámi vybraný sektor pro zobrazení dostupných vstupenek:

Dospělý