Vyhledat událost

SCOOTER Tour 2019 - České Budějovice  Již proběhlo

SCOOTER Tour 2019 - České Budějovice

Datum: 22. 06. 2019 20:00 Přidat do Google kalendáře

Místo: Výstaviště České Budějovice

Účinkující: Scooter (DE)

Kontakty  www.scootertechno.com


Scooter zavítá po třech letech znovu do Českých Budějovic na velký letní koncert!

25 let je ten nejlepší věk! A také nejvyšší čas, vydat se do Českých Budějovic na pořádnou pařbu! Scooter to rozbalí na plný plyn a během dechberoucí show budou halou znít všechny zásadní hity, které charizmatický shouter H. P. Baxxter a jeho dva spoluhráči nekompromisně nasází do uší a nohou svých nadšených fandů. Hyper Hyper, Fire, How Much Is the Fish?, Ramp! (The Logical Song), Nessaja, Maria (I Like It Loud) nebo Move Your Ass! budou slavit  spolu se všemi, kdo se rádi baví, čtvrstoletí jedné z nejúspešnějších evropských kapel, jaké se kdy na taneční a eletronické scéně objevily.

Gold VIP ve “GOLDEN CHILL OUT ZONE" zahrnuje:
  • vystoupení dee jay’s
  • zdarma samostatný vstup do sektoru “stání před pódiem"
  • hlídané samostatné WC
  • vlastní vstup na párty  - dva vstupy jeden přes stan Somersby, druhý halou přes vstupní koridor "stání před pódiem / VIP"
  • kuřácká zóna v SOMERSBY CHILL OUT ZONE
  • vyhrazená venkovní zóna k sezení s kapacitou 100 míst
  • součástí ceny je vstup do Zony VIP stání před pódiem

 

Od vydání alba ACE, se kterým se v Čechách objevili před dvěma lety, Scooter nezaháleli. Loni vyšlo dvojalbum Scooter Forever a před vánoci překvapila originální úpravou scooterovských hitovek na albu 100% Scooter Piano Only jedna z nejzajímavějších německých klasických klavíristek mladé generace Olga Scheps.

24 hitů v top ten, 30 miliónu prodaných nosičů a na 90 zlatých a platinových desek za prodej. Tisíce koncertů po celém světě, desetitisíce fandů, neutuchající energie i propracovaná show s využitím nejmodernější techniky.  V neposlední řadě také humor a nadhled, schopnost sebeironie. Tím vším baví Scooter celý svět už čtvrstoletí.

Koncert kapely v rámci turné 100% SCOOTER - 25 YEARS WILD & WICKED proběhne v sobotu 22.června od 20 hodin, předprodej vstupenek v ceně od 499 Kč probíhá v síti www.ticketlive.cz

Scooter vznikli na základech novovlné a synthpopové kapely Celebrate the Nun, ve které se v roce 1986 v Hannoveru sešli  H.P. Baxxter (vlastním jménem Hans Peter Geerdes) a Rick J. Jordan. V roce 1989 se setkávají Hamburku s manažerem Jensem Thelem, se kterým nejdříve vytvoří remixovou skupinu Loop a posléze v roce 1993 vzniká Scooter. Dobře zprodukovaný a po všech stránkách dotažený projekt mixuje prvky happy hardcore a hard trance a staví na propracované pódiové show s řadu světelných a pyrotechnických efektů a samozřejmě na charismatu a projevu frontmana H. P. Baxxtera. Typickým se pro starší nahrávky Scooteru také stalo používání zmutovaného frekvenčně zkresleného hlasu.

Prvním velkým hitem byl track Hyper Hyper, následovali Move Your Ass!, Friends nebo Endless Summer. V roce 1998 vznikl možná největší hit kapely How Much Is the Fish?, který se v Německu vyšplhal na 3. pozici a dosáhle prodeje 250 000 nosičů. V 21. století pak bodují skladby jako Nessaja, Ramp! (The Logical Song), Maria (I Like It Loud) nebo The Question Is What Is the Question?

V sestavě kapely se v roce 2006 často střídaný post druhého klávesisty stabilizuje s příchodem Michaela Simona.

Skupina Scooter je považovaná vedle Tangerine Dream, Kraftwerk, Modern Talking, Rammstein, Scorpions a Boney M za nejúspěšnější německou skupinu s 23 hity v první desítce, což se od roku 1956, kdy se v Německu poprvé objevily žebříčky v pop music, nikomu nepodařilo. Desetitisíce fanoušků, kteří nadšeně tančí na četných koncertech napříč (nejen) Evropou, tuto pozici Scooteru pravidelně potvrzují.

100% SCOOTER - 25 YEARS WILD & WICKED TOUR 2018 (Trailer)