Vyhledat událost

Síň slávy českého hokeje Předprodej pozastaven


Každý den 10:00 - 21:00 (poslední vstup možný ve 20:30) Přidat do Google kalendáře

Místo: Síň slávy českého hokeje Praha

Kontakty  www.sinslavycslh.cz


Předprodej pozastaven události byl pozastaven. Níže přikládáme vyjádření provozovatele výstavy:

Síň slávy českého hokeje se přesouvá a nadále nebude v prostorech Galerie Harfa. K uzavření hokejové výstavy ve Vysočanech došlo v pondělí 29. května.

V současné chvíli probíhají jednání o novém umístění, nová Síň slávy českého hokeje by měla být otevřena nejpozději v březnu následujícího roku. Kromě nové kamenné Síně slávy českého hokeje vznikne i Virtuální síň slávy, která bude schopna pojmout více unikátních hokejových artefaktů, protože nebude omezena prostorem. Dosavadní výstava ale nezanikne úplně.

„Současná Síň slávy českého hokeje byla prvním takovým projektem, který Český hokej měl, a proto byla zdigitalizována ve 3D a bude uchována," říká člen výkonného výboru Bedřich Ščerban. „Zároveň ji budeme moci nabídnout fanouškům k nahlédnutí."

Hlavním důvodem pro uzavření současné Síně slávy českého hokeje je ekonomická nevýhodnost aktuálního nastavení projektu. Cílem nové Síně slávy českého hokeje je pokračovat v důstojném reprezentování historie českého hokeje, zároveň ale bez enormního zatěžování rozpočtu ČSLH. Tento krok zároveň výrazným způsobem pomůže k naplnění cíle svazu sestavovat vyrovnaný rozpočet, tak jak mu to předepisují stanovy Českého svazu ledního hokeje.

Virtuální Síň slávy Českého hokeje vzniká v návaznosti na novou digitální strategii Českého hokejového svazu. „Virtuální síň slávy Českého hokeje vnímám jako velmi důležitý krok z mnoha důvodů," konstatuje prezident Českého svazu ledního hokeje Alois Hadamczik. „Přenesením historického odkazu pomocí digitální podoby artefaktů jsme schopni přiblížit mimořádné historické momenty i mladé generaci hokejových fanoušků. V budoucnu by navíc mělo dojít i k propojení s připravovanou aplikací Českého hokeje a s naší novou webovou stránkou."

Zažijte vzácnou expozici úspěchů naší reprezentace, historicky nejúspěšnějších klubů, zjistěte vše o členech Síně slávy a prohlédněte si první hokejovou výzbroj.

Užijte si desítky minut zábavy na jediných trenažérech svého druhu na světě. Testovat hokejové dovednosti, sílu střely, schopnost komentovat v přímém přenosu, pískat jako hlavní rozhodčí, usednout v hokejové šatně a nejen to Vám umožní naše moderní interaktivní zařízení. Nebo si jen dejte kafe a nechte své ratolesti, ať se baví na zmenšeném hřišti.

Aby toho nebylo málo, otevřeli jsme pro Vás výstavu 100 let NHL z hokejových exponátů Hockey Hall of Fame v Torontu. Z větší blízkosti už nikdy neuvidíte jubilejní puk Wayna Gretzkyho, prsteny vítězů NHL, trofeje Dominika Haška a dalších 240 předmětů z nejlepší soutěže světa..