Vyhledat událost

SUMMER ARENA 2020 / Ostrava / Děti Ráje ZRUŠENO


Datum: 15. 08. 2020 20:00 Přidat do Google kalendáře

Místo: Dolní oblast Vítkovice

Kontakty  www.summer-arena.cz


Summer Areny nebudou…

Je nám to neskonale líto, jsme z toho frustrovaní, ale jiné východisko aktuálně bohužel není. Dnes ráno jsme přestali prodávat vstupenky na projekt Summer Arena 2020.

Tento projekt byl postavený tak, že se vždy na jednom místě vybuduje prostorově, technicky a aktuálně i hygienicky velkoryse pojatá aréna (8 500 m²). Aby se Arena dala provozovat, muselo se v každém místě uspořádat více koncertů, aby se náklady na její postavení, provoz a zbourání vč. veškerých doprav rozložily rovnoměrně do těchto koncertů. V opačném případě by vstupenky na každý jeden koncert stály násobky běžného vstupného. Krom těchto nákladů je tady totiž ještě jeden velmi nepříznivý aspekt, a to je aktuální limit počtu diváků. Sečte-li se toto vše dohromady, a neprodá se dostatečný počet vstupenek na každý jeden koncert, nelze tento projekt realizovat. A to nastalo…

Kompletní tisková zpráva zde

Zažádat o zaslání finančních prostředků je možné >>> prostřednictvím tohoto formuláře <<<

Vzniklá situace nás velmi mrzí.

Jde o unikátní projekt, kdy se během jednoho měsíce podařilo domluvit v jednotlivých městech atraktivní místa, kde se dá vybudovat na přechodnou dobu kulturní areál. Ten je navržen nejen velkoryse, ale splňuje i všechna aktuální nařízení MZČR a z toho vyplývající veškerá hygienická opatření. Jde o areály, které jsou vyprojektovány na 8.000m2 . Jde o pocit bezpečí a dostatečné kapacity prostoru kolem sebe, v této „vystresované“ době. Každý sektor má své separátní gastro, a velkorysé řešení sanity, tj. hygienického zázemí děleného nadstandardně na Muže a Ženy.

Nejde prvoplánově o rychlý výdělek pořadatelů a interpretů, ale jde především o snahu v této pro kulturu velmi nelehké době vyslat signál. Signál, že se něco děje, a že špička české hudební scény, byť v omezeném počtu, je schopna se dohodnout a odehrát i z jejich hlediska „komornější“ koncerty pro počet lidí, který neodpovídá běžným návštěvám jejich koncertů.

Arény se budou jako běžné turné kapel posouvat z jednotlivých měst do dalších tak, že v daném městě, kde je aréna postavena se odehraje předem daný počet koncertů, a vše se stěhuje o město dál.

Aréna je vybavena v případě Prahy, Brna, Ostravy a Liberce profesionálními mobilními tribunami, které se používají na území ČR běžně jen na nejlukrativnější eventy. Zde např. došlo k dohodě s majitelem, který nabídl symbolické podmínky odpovídající aktuální situaci. Stejným způsobem k tomu přistoupili všichni ostatní dodavatelé. Ať už jde o techniku, sanitu, či bezpečnostní prvky. Bez jejich přístupu by byl za běžných podmínek při těchto kapacitách celý projekt ekonomicky a logisticky nerealizovatelný!

Aréna bude vybavena tou nejlepší dostupnou technikou a personálem, jaké jsou za běžných podmínek dostupné jen pro velké zahraniční a špičkové české eventy a interprety. P.S. Šílená doba si žádá „šílené činy“… Zní to velmi nadneseně, ale aktuálně je to holý fakt!