Vyhledat událost

CD Frihet

Cena / ks: 349 CZK   


1  Popis

Album z roku 2022 (CD)

Frihet v norštině znamená „svoboda“. Tak se jmenuje dvanácté řadové album populárních Chinaski. Hudebníci kolem zpěváka Michala Malátného ho natočili na břehu Norského moře, ve stylovém dřevěném studiu nedaleko Ålesundu. Produkce se ujal Brit Greg Haver, který stojí za předešlými úspěšnými alby Rockfield a Není nám do pláče. Podle samotných hudebníků jde o první čistě kapelovou nahrávku. Každý ze členů na ní má minimálně dvě skladby. Jako host se na desce objevuje i Jiří Suchý. 
„Album se rodilo během covidu, kdy jsme se tajně scházeli ve svých domovech. Postupně vzniklo třicet písniček, ze kterých jsme vybrali třináct nejlepších. Oproti minulé nahrávce se v kapele odehrál zásadní posun. Naši noví spoluhráči k nám ztratili zbytečný respekt. Myslím, že teď to teprve všechno zaklaplo,“ neskrývá nadšení z novinky Michal Malátný.

Seznam tracků: Hvězdné nebe / Mám chuť zlobit / Dvě srdce vejpůl / Kolik dní / Panáček s panenkou / Konec jistého Rambouska / Láska je na nic / Měl bych si boty zout / Pusa / Blondýna z Berlína / Metylalkohol / Samota je svoboda / Smůla


Merchandise