Vyhledat událost

Ceny Anděl 2018 mají své nominace! Máte favority?

Ceny Anděl 2018 mají své nominace! Máte favority?

Ceny Anděl uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie. Interpreti získávají ocenění za svoji aktivitu v předešlém roce a jsou odměňováni soškami v podobě anděla. Podívejme se, kdo získal nominace za rok 2018 a 5. března má naději na výhru.

 

Rok 2018 byl plný nové tvorby umělců, pojďme si tedy shrnout, jaká alba či videoklipy rok přinesl.

Legendární česká kapela LUCIE se vrátila na hudební scénu a vydala album EvoLucie, které sklidilo velký úspěch. Lucie má za sebou turné k této desce a na podzim tohoto roku chystá pokračování. Jestli jste nestihli první část šňůry, mrkněte na termíny té druhé a třeba najdete vhodný datum :). Tato kapela získala tři nominace, a to se svým albem EvoLucie, se skladbou Nejlepší, kterou znám a jako Skupina roku.

Se stejným počtem nominací pochodila i BÁRA POLÁKOVÁ. Její album ZE.MĚ spatřilo světlo světa také v roce 2018 a letos vyráží na turné. Velkým zážitkem bude koncert v pražském Foru Karlín, který se uskuteční koncem října. Buďte u toho! Tato zpěvačka se svým moderním popem a svébytnou poetikou je nominována v kategoriích Album, Sólová interpretka a Videoklip k písni 2 - 8 - 5.

Jednou z oblíbených kategorií na předávaní cen je také Objev roku, kde nesmí chybět MIKOLAS JOSEF. Tento historicky nejúspěšnější Čech v nejsledovanější hudební události světa Eurovision Song Contest se stal senzací nejen v Čechách, ale i ve světě. Na jeho první vlastní koncert, který předvede až po osmi letech kariéry, se můžete těšit už v dubnu. Nemáte ještě lupeny? Nenechte si to ujít, bude to podívaná!

O dvě nominace se zasloužila kapela MANDRAGE. Loni kluci vydali desku Po půlnoci, která patří mezi nominované. Druhou nominaci získali za chytlavou skladbu Motýli, kterou určitě každý znáte z rádií a hudebních stanic. Mandrage právě vyráží na netradiční klubové turné. Stavte se třeba v Třebíči na koncert! Vstupenky zakoupíte v síti TicketLIVE.

Všem nominovaným gratulujeme a držíme pěsti! 5. března se budou předávat sošky a vy si doma nezapomeňte vzít misku s brambůrky, zapnout ČT1 a dívat se na přímý přenos. :)