TicketLIVE - Naživo je to nejlepší

Festival Sanremo Junior CZ/SK na Střeleckém ostrově  Již proběhlo


Datum: 03. 09. 2021 16:00 (otevření areálu v 15:00) Přidat do Google kalendáře

Místo: Střelecký ostrov Praha

Účinkující: Finalisté Sanremo Junior CZ/SK, Bon Art Pops Orchestra

Kontakty  www.sanremojunior.cz  www.sanremojunior.sk  www.bonartorchestra.com


Celkem 8 finalistů z České republiky postoupilo během května do finále dětské pěvecké soutěže Sanremo Junior CZ/SK 2021. Výběr probíhal v několika kolech a jak říkali členové poroty “Nebylo to vůbec jednoduché. Během několika dnů jsme slyšeli mnoho velmi talentovaných dětí. Postoupit, ale mohl opravdu jen omezený počet. Kdyby záleželo na nás, asi by jich postoupilo více… ”

Tito finalisté se představí na Česko-Italském festivalu na Střeleckém ostrově v Praze a to v pátek 3.9.2021.

Speciální odpoledne v Česko - Italském duchu, kde vystoupí právě tito finalisté a hudební hosté Lucia Šoralová, Monika Sommerová, Jaroslav Svěcený, Radim Schwab a další. Zároveň se zde pokřtí cd minulých ročníků festivalu Sanremo Junior CZ/SK a bude možné se občerstvit italskými produkty a užít si odpoledne na krásném místě v centru Prahy. Součástí odpoledne bude také ÓČKO CHILL ZÓNA s moderátorem a DJ.

Finalisty doprovodí orchestr Bon Art Pops Orchestra v upraveném počtu pro tuto událost. Celým odpolednem provede moderátor Jan Čenský, který svým slovem provázel všechny dosavadní ročníky Sanremo Junior.

V minulých letech probíhaly finálové galavečery v divadle Hybernia, ale letos i vzhledem k situaci bude festival v této podobě.

Během odpoledne bude z finalistů vybrán jeden vítěz z České republiky, který bude v říjnu reprezentovat Českou republiku v italském lázeňském městě Sanremo, v jedné z nejprestižnějších mezinárodních dětských soutěží pro zpěváky a zpěvačky ve věku 6–15 let, kteří vystoupí s vybranou písní za doprovodu živého 39 členného
orchestru a utkají se se zpěváky z dalších zemí. Pořadatelem Sanremo Junior je společnost Kismet, která je již dobře známá po celém světě prostřednictvím GEF – the World Creativity Festival in Schools. Kismet v roce 2021 bude organizovat již dvanáctý ročník této mezinárodní pěvecké soutěže pro sólisty, která dává důraz na šíření hudby a zpěvu mezi mladými jednotlivci a snaží se jim dát možnost okusit hudbu s odborníky v mezinárodním a multietnickém prostředí. Už to, že zpěváci vystoupí s živým orchestrem, je na světě téměř unikát.