TicketLIVE - Naživo je to nejlepší

James Blunt - Once Upon A Mind Tour 2020  Již proběhlo


Datum: 06. 03. 2020 20:00 Přidat do Google kalendáře

Místo: Tipsport Aréna Praha

Účinkující: James Blunt, Emily Roberts

Kontakty  www.iime.co.uk  www.jamesblunt.com  FB Event  Facebook  Instagram


Popis:

James Blunt se do Prahy vrátí s novým albem!

Autor hitů jako You're Beautiful, Goodbye My Lover nebo Wisemen vystoupí 6. března 2020 v pražské Tipsport Areně v rámci turné k novému albu Once Upon A Mind, kterým se vrací zpět k ryzímu písničkářství. Hudebník, jenž svými hity nejprve ovládnul Evropu a pak se v USA stal prvním britským umělcem na čele hitparády od dob Candle in the Wind Eltona Johna, má zajímavý příběh. Absolvoval vojenskou akademii a sloužil i ve válečném Kosovu. Po odchodu z armády natočil debutové album Back to Bedlam, které patří v domovské Velké Británii k nejlépe prodávaným nahrávkám vůbec. Od té doby si fanoušci na celém světě koupili přes 23 milionů jeho desek.

AKTUÁLNĚ - BLUNTOVI V PRAZE PŘEDSKOČÍ EMILY ROBERTS!
Mladá zpěvačka s anglo-německými kořeny Emily Roberts předskočí na pražském koncertě Jamese Blunta, který se uskuteční 6. března 2020 v Tipsport Areně. Umělkyně aktuálně slaví úspěch singlem In This Together, který velmi rychle dosáhl více jak dvou milionů streamů a katapultoval se přímo do německých rozhlasových hitparád. Písničku si zároveň vybrala jako hlavní hudební motiv britská reality show I am a Celebrity… Get Me Out here!, ve které žijí dohromady slavné osobnosti.

„Poté, co Blunt na poslední nahrávce koketoval s elektronikou, se na aktuálním albu Once Upon A Mind vrací zpět k tomu, co umí nejlépe. Píše klasické písně, které chytnou za srdce. Důkazem je svěží singl Cold. Blunt slibuje, že na nahrávce najdeme i jeho klasické balady, popové skladby či lehký náznak country. Naživo zároveň přehraje i všechny svoje zásadní hity,“ říká promotér koncertu Dalin Vajčner.

Nová nahrávka Once Upon a Mind vyšla na konci října. V únoru zpěvák se svoji skvělou doprovodnou kapelou vyrazil nejprve na britské turné, které naváže na světové turné. V jeho rámci dorazí v pátek 6. března i do Prahy.

Bluntovo první album patří mezi nejúspěšnější britské nahrávky. Dobře si vedl i jeho následovník All the Lost Souls se singlem 1973, který vévodil hitparádovým žebříčkům ve více než dvaceti zemích. Třetí studiovou nahrávku Some Kind of Trouble vydal v roce 2010. Na aktuální zatím poslední čtvrté studiové album lákal Blunt písní Bonfire Heart, s níž se dostal na čtvrté místo britské singlové hitparády. Poprvé Blunt v Česku vystoupil na vyprodaném koncertu v pražské Lumbeho zahradě v létě roku 2006. O jeho vystoupení byl tehdy takový zájem, že pořadatelé museli provizorně rozšiřovat areál.