Vyhledat událost

Jaroslav Svěcený & Bon Art Pops Orchestra / 21.09.2023  Již proběhlo


Začátek: 21.09.2023 19:00 Přidat do Google kalendáře

Místo: Palác Žofín

Účinkující: Jaroslav Svěcený, Bon Art Pops Orchestra


Houslový virtuos Jaroslav Svěcený vydal své kulatinové dvojalbum WAY OF LIFE u vydavatelství Bon Art Music Group a 21. 9. 2023 Vám ho představí naživo na exkluzivním koncertu v Paláci Žofín za doprovodu dámského symfonického orchestru Bon Art Pops Orchestra.
 
Více jak 20 skladeb inspirovaných filmovou a populární hudbou, swingem, jazzem i samozřejmě klasikou, vybíral Jaroslav Svěcený spolu s producentem a kamarádem Richardem Liegertem. Na koncertu se tak můžete těšit na skladby od hvězdných autorů: Paul McCartney, John Barry, Ennio Morricone, Christina Perri, Richard Rodney Bennett, Michel Legrand, Ástor Piazzolla, John Williams, Michał Lorenc, Elton John, Sting, Sergej Rachmaninov...

Jaroslava Svěceného bude na koncertu stejně jako na uvedeném albu doprovázet výhradně dámský symfonický orchestr Bon Art Pops Orchestra, který je tímto složením unikát. V našich krajích je takřka nezvyklost vidět trumpetistku nebo pozounistku ženu, a takto výjimečně uzpůsobené hudební těleso bude i součástí koncertu na Žofině a to pod taktovkou dirigenta Felixe Slováčka Jr. V některých skladbách také zazní smyčcový kvartet a samostatná dechová i rytmická sekce.

,,Natočit a hrát hudbu různých žánrů, které v průběhu let navštívily moji duši, mysl a samozřejmě srdce, bylo vždycky mým snem. Můj dědeček byl kapelník a houslista, takže mám multižánrovost v krvi.“ říká Jaroslav Svěcený.

Řada skladeb je natočena a připravena v nových aranžích, kde se housle střídají s dalšími sólovými nástroji. Housle jsou instrumentální variantou lidského zpěvu, což je na této nahrávce velmi krásně znát.  

2 CD WAY OF LIFE je možné zakoupit již nyní v síti Supraphon a Bontonland, on-line či v kamenných obchodech.


,,Přeji si, aby koncert stejně jako album WAY OF LIFE potěšil posluchače všech věkových generací a napříč žánry. V této nelehké době berme takový koncert plný pestrobarevné muziky i jako terapii duše.“

Po koncertu se můžete těšit na autogramiádu Jaroslava Svěceného.